Regionalny System Ostrzegania ikona

Regionalny System Ostrzegania1.6.6

AndroidBezpieczeństwoBezpieczeństwo osobisteRegionalny System Ostrzegania
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Aplikacja Regionalny System Ostrzegania powstała z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji we współpracy z Telewizją Polską S.A. Jej zadaniem jest informowanie użytkownika o zagrożeniach (np. powodziach, pożarach) i edukowanie odnośnie postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Zaraz po starcie ujrzymy mapę kraju podzieloną na województwa. Za jej pomocą możemy wybrać te, z którego chcemy otrzymywać powiadomienia. Jeżeli mamy problem z mapą, województwo możemy wybrać z rozwijanej listy. Otrzymamy podgląd na 4 kluczowe opcje: ostrzeżenia, dla kierowców, poradniki i ustawienia.

Domyślnie otrzymamy komunikaty i ostrzeżenia z wszystkich kategorii, jednak dzięki ustawieniom możemy ograniczyć ich zakres. Ciekawie prezentuje się część z poradnikami. Zawiera obszerny zbiór dokumentów odnośnie tego jak sobie radzić w przypadku różnego rodzaju klęsk i zagrożeń. Są to informacje ogólnodostępne, tutaj zebrane w ramach jednej aplikacji.

Podczas testów nie udało się sprawdzić działania powiadomień. W wybranych województwach nie groziła żadna klęska ani zagrożenie. To dobra informacja, choć ograniczyła nam możliwość sprawdzenia najważniejszej opcji. Na pewno warto pobrać Regionalny System Ostrzegania choćby dla umieszczonych w nim dokumentów. Samo wykonanie aplikacji nie zachwyca. Interfejs prezentuje się brzydko na urządzeniach z wysoką rozdzielczością.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentTVP S.A.
Liczba pobrań2 947
Data aktualizacji22 lip 2016
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Regionalny System Ostrzegania ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)