Regionalny System Ostrzegania z komunikatami o cyberzagrożeniach

Regionalny System Ostrzegania z komunikatami o cyberzagrożeniach

16.11.2017 15:35, aktual.: 16.11.2017 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z aplikacji Regionalny System Ostrzegania użytkownicy korzystali dotąd przede wszystkim w celu czerpania informacji o ryzyku wystąpienia klęsk żywiołowych czy potencjalnie niebezpiecznych zjawiskach pogodowych. MSWiA ogłosiło właśnie, że odtąd jej użytkownicy będą także informowani o incydentach związanych z cyberbezpieczeństwem.

Komunikaty o cyberzagrożeniach będą przygotowywane we współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Dyrektorem Naukowej i Akademickiej Instytutu Badawczego. To właśnie komunikaty Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej zostaną dołączone do informacji, o których powiadamiać będzie aplikacja RSO. Ponadto Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ma także przygotowywać poradniki dotyczące ochrony przed najpopularniejszymi zagrożeniami podobne do tych, jakie aktualnie publikowane są w RSO w celu ograniczenia zatruć tlenkiem węgla.

Obraz

W aplikacji pojawił się już nawet pierwszy alert. Ostrzega on o podatnościach pakietu Microsoft Office 2007, 2010 , 2013 i 2016 i informuje, że Microsoft wydał już poprawki, które dostępne są w Windows Update. Nie zabrakło także informacji o samej podatności – widoczny jest nieaktywny link do stron Microsoftu, skąd wiemy, że MSWiA przestrzega przed podatnością CVE-2017-11882. Pozwala ona na zdalne wykonanie kodu z uprawnieniami bieżącego użytkownika po uruchomieniu w pakiecie lub WordPadzie odpowiednio spreparowanego pliku.

Najnowsza wersja Regionalnego Systemu Ostrzegania uzupełniona o komunikaty o cyberzagrożeniach (czy też podatnościach pakietu biurowego Office) dostępna jest w naszej bazie oprogramowania w wersji na Androida, iOS-a oraz mobilnego Windowsa.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)