Rejestr Domen Zakazanych już jest, ale prowadzą go polscy bukmacherzy

Rejestr Domen Zakazanych już jest, ale prowadzą go polscy bukmacherzy

Rejestr Domen Zakazanych już jest, ale prowadzą go polscy bukmacherzy
04.04.2017 09:39

1 lipca w życie wejdzie ustawa antyhazardowa, choć już teraz – jak zresztą całkiem serio zaznaczyliśmy w naszym primaarpilisowym żarcie – jest całkiem skuteczna. Z Polski wycofał się już bet365, na wniosek polskich bukmacherów niektóre aplikacje zniknęły także z App Store.

To właśnie polskie firmy, co zresztą nieszczególnie dziwi, aktywnie działają na rzecz blokowania działalności operujących w Polsce zza granicy konkurentów. Mimo że dostęp do świadczonych przez nich usług zostanie zablokowany na poziomie dostawców usług internetowych 1 lipca, to już teraz powstał... Rejestr Domen Zakazanych.

Serwis dostępny jest pod adresem rejestrdomenzakazanych.pl i zawiera listę wszystkich firm, które zostaną objęte regulacjami stanowionymi przez ustawę antyhazardową. Na liście są jednak nie tylko strony, które zostaną zablokowane, ale także firmy, które dostosowały profil swojej działalności do wymogów prawnych.

350198149820016577

W serwisie nie są wyświetlane reklamy, w nagłówku strony znalazła się wariacja na temat Godła Rzeczypospolitej Poslkiej (tarcza w gradiencie – czy to aby nie zakazane?), zaś na informacyjnych podstronach znajdziemy linki prowadzące do instytucji rządowych. Całość ma oczywiście tworzyć wrażenie, że serwis został przygotowany przez stosowny resort.

Jak jednak informuje Gazet Prawna, stronę prowadzi organizacja zrzeszająca działających legalnie w Polsce bukmacherów. Serwis spotkał się już z reakcją międzynarodowych stowarzyszeń EGBA i RGA, które zażądały zamknięcia witryny. W przeciwnym wypadku polscy bukmacherzy mogą trafić przed sąd pod zarzutem podawania się za funkcjonariusza publicznego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)