WindowsBezpieczeństwoInne programy zabezpieczająceRemovable Access Tool
Removable Access Tool ikona

Removable Access Tool1.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Removable Access Tool (w skrócie Ratool) to niewielkie i nieskomplikowane narzędzie do ochrony zgromadzonych na komputerze danych. Pozwala ono zablokować możliwość kopiowania plików na takie nośniki danych jak pendrive czy zewnętrzny dysk twardy.

Program kierowany jest do użytkowników, którzy chcieliby zabezpieczyć przed skopiowaniem poufne dane w trakcie swojej nieobecności. Przy jego użyciu możemy bardzo łatwo zablokować dostęp do wszelakich nośników danych podłączanych do komputera za pośrednictwem portu USB lub ograniczyć go jedynie do odczytu zgromadzonych na nich danych. Ratool oferuje ponadto funkcje wyświetlania ukrytych na zewnętrznych dyskach plików, dezaktywacji opcji autouruchamiania USB oraz bezpiecznego odłączania urządzeń USB. Dostęp do ustawień narzędzia zabezpieczyć możemy hasłem.

Narzędzie Ratool poza ochroną cennych danych przed skopiowaniem pozawala również zabezpieczać komputer przed infekcjami rozpowszechnianymi za pośrednictwem wymiennych nośników danych. Za jego wykorzystaniem przemawia fakt, że jest bardzo proste w obsłudze i nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym.

Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
3.33 oceny
Twoja ocena
ProducentSordum
Liczba pobrań656
Data aktualizacji21 maj 2015
Rozmiar pliku0.42 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Removable Access Tool ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)