WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITNarzędzia bazodanoweREPCoder

REPCoder9.70

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

REPCoder to program narzędziowy do projektowania i obsługi raportów bazodanowych. Jest on przeznaczony głównie dla programistów aplikacji baz danych. Może być również z powodzeniem wykorzystywany przez osoby niezależnie tworzące raporty.

Narzędzie to, chociaż niewielkich rozmiarów oraz prostej i oszczędnej formy posiada bardzo zaawansowane mechanizmy pozwalające tworzyć prawie dowolne raporty. Wymagana jest tu jednak dobra znajomość języka SQL. Ponieważ program posiada dodatkowo własny, skryptowy język programowania (podobny do C), umiejętność programowania jest również wskazana. Z tego powodu REPCoder można traktować (zgodnie z jego nazwą) jako narzędzie do programowania raportów. Posiada przy tym wielką wydajność jeśli chodzi o szybkość przetwarzania, ilość danych oraz niewielkie wymagania sprzętowe. Program realizuje też w pełni technologię WYSIWYG (what you see is what you get). REPCoder jest aplikacją wielowątkową. Wykonywanie raportu odbywa się w tle jako oddzielny wątek i nie blokuje aplikacji. Dlatego programista może naraz uruchomić kilka "długich" raportów z poziomu REPCODER.DLL, każdy w swoim oddzielnym wątku. Największą zaletą narzędzia jest niewątpliwie całkowicie unikalny sposób projektowania grafiki raportu. Na uwagę zasługuje też natywna obsługa baz Firebird oraz Interbase. REPCoder 64-bit poprawnie współpracuje również z 64-bitowymi bibliotekami klienckimi tych serwerów (w tym z najnowszą IBCLIENT64.DLL serwera Interbase XE z roku 2011). Pakiet zawiera gotowe interfejsy programistyczne dla jezykow: C/C++, C#, Delphi.

Program został napisany w języku C/C++ jako klasyczna aplikacja Windows. Wykorzystuje ona jedynie funkcje systemowe WIN32/WIN64, dlatego nie potrzebuje bibliotek pomocniczych typu MFC czy .NET Framework. Został skompilowany za pomocą Microsoft Visual C++ 2008. Program nie potrzebuje też biblioteki MSVCRT.DLL, ponieważ została ona tu zlinkowana statycznie. Jest to aplikacja UNICODE, czyli z obsługą szerokich znaków Windows. Narzędzie używa popularnej biblioteki kompresji danych ZLIB. Plik ZLIB.DLL jest jednak niepotrzebny, ponieważ biblioteka ZLIB została tu również zlinkowana statycznie.

Narzędzie nie posiada instalatora. Do pracy wystarczy jeden z dwóch plików: REPCODER.EXE (REPCODER64.EXE) lub REPCODER.DLL (REPCODER64.DLL). Programista umieszcza tylko plik REPCODER.DLL w tym samym katalogu co plik EXE jego aplikacji. Natomiast osoba niezależnie tworząca raporty korzysta jedynie z pliku REPCODER.EXE.

W najnowszej wersji narzędzia rozmiar projektu stron raportu (domyślnie: A4) jest definiowalny przez użytkownika. Pozwala to dostosować raport do specyficznego rozmiaru papieru w drukarce.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań3 116
Data aktualizacji9 lip 2019
Rozmiar pliku10.36 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)