Reportaże wyd. Czarne w BookRage, wszystko „na odwrót” i na papierze

Reportaże wyd. Czarne w BookRage, wszystko „na odwrót” i na papierze

Reportaże wyd. Czarne w BookRage, wszystko „na odwrót” i na papierze
01.03.2017 22:22

Znacie zapewne formułę sprzedaży „płacisz ile możesz”, stosowaną przez BookRage czy Humble Bundle. Tym razem znana polska akcja książkowo-charytatywna działa „na odwrót”. W BookRage Revers można kupić pakiet książek za podyktowaną z góry cenę, ale jest ich ograniczona liczba. Im bliżej końca, tym cena będzie wyższa. To nie są e-booki! Do zgarnięcia są prawdziwe, materialne, pachnące farbą drukarską książki, które można postawić na półce.

W pierwszym BookRage Revers można kupić 6 reportaży:

  • „Przez drogi i bezdroża. Podróż po nowych Chinach” Petera Hesslera. Korespondent „New Yorkera” zrobił chińskie prawo jazdy i przemierzał Kraj Środka, obserwując rewolucję drogową. W Chinach rozwija się przemysł samochodowy i jak grzyby po deszczu wyrastają nowe drogi.
  • „Bóg jest czerwony” Liao Yiwu. Reportaż o żywiołowej, chrześcijańskiej społeczności w oficjalnie świeckich Chinach.
  • „Słuszny Opór” Petera Harrisa. Historia zamachów na policjantów i polityków wspierających apartheid, opowiedziana przez prawnika, broniącego czterech byłych żołnierzy Afrykańskiego Kongresu Narodowego.
  • „Lepperiada” Marcina Kąckiego. Coś z polskiego podwórka. Dziennikarz śledczy wziął na warsztat Samoobronę.
  • „Engelbert z Rwandyjskich Wzgórz” Jeana Hatzfelda. Englebert to jeden z nielicznych, którzy przeżyli ludobójstwo w 1994, potomek ostatniego króla Rwandy.
  • „W lesie Wiedeńskim wciąż szumią drzewa” Elisabeth Asbrink. Wyjątkowy wizerunek powojenne Szwecji i Europy, opisany przez pryzmat chłopięcej przyjaźni potomka meblarza z południa Szwecji i austriackiego emigranta.

Kupując pomagacie innym, ale nie jak zwykle w BookRage, wspierając organizację charytatywną. Kupując pomagacie… innym kupującym. Jeśli wszystkie 500 pakietów się nie sprzeda, nikt nie dostanie książek i wszyscy odzyskają pieniądze. Czasu jest sporo – cały miesiąc – ale im szybciej, tym tańszy zakup.

O godzinie 20:00 ruszyła sprzedaż. Z 500 pakietów zostało niewiele ponad połowa, więc warto się pospieszyć. Bieżąca cena wynosi 75 zł, lada chwila wzrośnie o kolejne 5 zł. W takim tempie nie ma się co martwić, że książki nie zostaną rozesłane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)