Resynthesizer — Content Aware Fill dla GIMPa znów rozwijany

Resynthesizer — Content Aware Fill dla GIMPa znów rozwijany

18.04.2011 12:12

Być może ktoś pamięta wtyczkę do GIMPa o nazwie Resynthesizer? To niepozorne rozszerzenie już w 2000 roku było w stanie zrobić z obrazkiem to, co obecnie potrafi narzędzie Content Aware Fill w Photoshopie CS5. Odświeżona wersja 1.0 Resynthesizera wzbogaciła naszą bazę programów.

Działanie Resynthesizera pozwala na łatwe i skuteczne usunięcie niechcianych obiektów ze zdjęć i wypełnienie tego obszaru obrazem wygenerowanym na podstawie najbliższego otoczenia. Efekty pracy wtyczki potrafią być niepokojąco wiarygodne. Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na Githubie.

Resynthesizer powstał w 2000 roku. Jego rozwój nie był szczególnie dynamiczny, a w 2008 projekt został ostatecznie porzucony. Niecały rok temu kodem zajął się Lloyd Konneker, który naprawił błędy w wersji 0.16 wtyczki (ostatnia wydana przez oryginalnego autora), dodał obsługę kanału alfa i podzielił kod na silnik i interfejs użytkownika. Wymagało to przepisania praktycznie całej wtyczki od podstaw w C. Efekt jego pracy jest już dostępny jako wersja 1.0 Resynthesizera. Ponadto Konneker przepisał niektóre popularne skrypty w Pythonie, które korzystały z tego rozszerzenia, aby współpracowały z nową wersją.

Resynthesizer dla Linuksa można już pobrać na naszym portalu. W przygotowaniu jest wersja z instalatorem dla Windows. Użytkownicy mogą oczywiście skompilować wtyczkę własnoręcznie, w czym pomoże dołączona instrukcja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)