WindowsGrafikaModelowanie 3DRhino
Rhino ikona

Rhino5.3.2

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Rhinoceros (znany również jako Rhino) to rozbudowane oprogramowanie do projektowania oraz modelowania obiektów trójwymiarowych.

Rhinoceros przeznaczony jest nie tylko dla zwykłych użytkowników czy studentów, ale również dla inżynierów czy projektantów CAD/CAM/CAE. Łączy w sobie elementy programów CAD z nowoczesną technologią NURBS. W tym wypadku, przy niewielkim zużyciu zasobów systemowych, umożliwia tworzenie precyzyjnych obiektów o dowolnych kształtach i wymiarach.

Program został wyposażony w nowoczesną technologię NURBS, przy użyciu której możemy wygenerować idealnie gładkie obiekty za pomocą krzywych lub powierzchni typu NURBS. W ten sposób, użytkownicy i projektanci mogą wprowadzić swoją wizję architektoniczną w życie. Rhinoceros posiada szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach i branżach, a dzięki wsparciu dodatkowych rozszerzeń (dostępnych na stronie producenta), ułatwia i w pełni automatyzuje proces projektowania.

Program obsługuje ponad 30 różnych rodzajów formatów, w tym między innymi DWG, DXF, OBJ, RIB, VRML, BMP, TGA, JPG czy CSV. Poza tym posiada niezwykle funkcjonalny edytor do tworzenia grafiki trójwymiarowej, za pomocą którego możemy tworzyć i modyfikować bryły (sześciany, walce, stożki i elipsoidy), siatki, powierzchnie swobodne, a także renderować obiekt lub całą scenę w dowolnej rozdzielczości.

Dodatkowo znajdziemy w nim różne narzędzia do wykonywania niemal wszystkich najważniejszych czynności przy projektowaniu i modelowaniu. Umożliwiają one między innymi skalowanie, rozciąganie powierzchni na określonej macierzy punktów, wydłużanie, zaokrąglanie, przesuwanie i kopiowanie poszczególnych elementów w tworzonym projekcie. Użytkownik otrzymuje również dostęp do funkcji wspomagających konstrukcję obiektu czy przeprowadzania dogłębnej analizy własności masy, pola powierzchni lub wolumenu.

Rhinoceros obsługuje też technologie SPLOP i UDT (Universal Deformation Technology), umożliwiające nałożenie modelu na drugi model w formie trójwymiarowej z zachowaniem odpowiednich proporcji oraz wymiarów i pozwalające na dowolne deformacje obiektu lub elementu 3D. Oprócz tego można w prosty sposób poszerzyć funkcjonalność programu o dodatkowe moduły, narzędzia (na przykład grasshopper) i silniki renderujące.

Uwaga!

  • By pobrać program należy podać swój adres e-mail i wybrać język interfejsu.
  • Program dostępny jest w wersji demonstracyjnej i posiada ograniczenie umożliwiające używanie go przez 30 dni.
  • Po rejestracji licencji można używać programu przez 90 dni.
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań6 596
Data aktualizacji27 mar 2017
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Rhino ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)