Ricochet ikona

Ricochet1.1.2

WindowsInternet i komunikacjaKomunikatory internetoweRicochet
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ricochet to bardzo prosty komunikator internetowy do prowadzenia rozmów tekstowych, który stworzony został z dużym naciskiem na ochronę prywatności użytkownika.

W odróżnieniu od innych aplikacji przeznaczonych do komunikacji za pośrednictwem Internetu Ricochet bazuje na sieci Tor i nie wykorzystuje zazwyczaj stosowanych serwerów wiadomości. Program podczas swojego działania tworzy w systemie ukrytą usługę, która odpowiedzialna jest za komunikację z innymi użytkownikami. Twórcy zrezygnowali również z wszelakiego rodzaju metadanych, tak więc nigdzie nie są udostępnianie dane o naszej osobie czy nawet lokalizacji. Użytkownicy mogą się wyszukiwać nawzajem za pośrednictwem unikalnych adresów.

Ricochet jest obecnie w fazie rozwoju, jednak twórcy już teraz udostępniają wersje dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

Udostępnij
Ricochet 1.1.2wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
ProducentJohn Brooks
Liczba pobrań668
Data aktualizacji23 lut 2016
Rozmiar pliku15.36 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Ricochet ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)