WindowsArchiwumProgramy archiwalneRider

Rider

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Na rynku wiele jest gier motocyklowych, ale prawie w każdej z nich ścigamy się na specjalnie przygotowanych torach z rywalami. W Rider również będziemy się ścigać, ale z czasem, a za tor posłuży zatłoczona ulica jednego z japońskich miast!

Zadaniem Gracza jest przejechać całą trasę w wyznaczonym limicie czasu. Dystans jaki pokonaliśmy i jaki jeszcze musimy przejechać wskazuje specjalny pasek umiejscowiony w prawym, górnym rogu ekranu. Tuż pod nim znajduje się wskaźnik czasu. Wbrew pozorom zadanie wydaje się proste, ale nic bardziej mylnego - na ulicy panuje olbrzymi tłok, co rusz napotkamy jakieś roboty drogowe, zwężenia drogi, czy inne przeszkody, a oprócz tego ciągle musimy uważać by na łamaniu przepisów ruchu nie złapała nas policja! Ta ostatnia nieźle potrafi uprzykrzyć zabawę: prawie przy co drugiej sygnalizacji znajduje się policjant, który tylko czeka by wlepić nam mandat, a taka sytuacja wiąże się ze spora utratą cennego czasu. Panowie w niebieskich mundurkach są na tyle mądrzy, że w ukryciu (np. pod wiaduktem) montują fotoradary i jeśli jedziemy za szybko, to też nas zatrzymują. To jednak nie wszystkie niebezpieczeństwa z jakimi się spotkamy. Naszą największą zmorą nie będzie policja, ale inni uczestnicy ruchu. Motocykl posiada niewielką odporność (wskazywana odpowiednim paskiem) na kolizje, tak więc po kilku stłuczkach możemy zakończyć jazdę niepowodzeniem. Inne samochody bardzo często zmieniają pas ruchu i nawet nie patrzą, czy akurat my po nim jedziemy. Z niektórych ciężarówek na jezdnie może posypać się kilka pudeł lub pod koła może dosłownie wyskoczyć przechodzień - cały czas musimy być bardzo czujni i ostrożni. Motocyklem sterujemy za pomocą myszki. Na środku ekranu znajduje się specjalne pole po którym poruszamy kursorem. Zależnie od jego położenia nasz pojazd będzie nabierał przyspieszenia, zwolni lub zahamuje. Do wyboru mamy 6 pojazdów: począwszy od podobnego do hulajnogi trójkołowca, przez skutery, a na rasowych ścigaczach kończąc. Trasy również są zróżnicowane - zobaczymy scenerie poranne, popołudniowe, a nawet będziemy jechali przy zachodzie słońca. Oprawa graficzna w Rider jest bardzo dobra - widać, że miasto tętni życiem. Udźwiękowienie również trzyma wysoki poziom i bardzo dobrze pasuje do gry. Naprawdę warto zagrać! Autorem opisu jest Roki z serwisu Victory Games. Za udostępnienie opisu serdecznie dziękujemy!

Ocena redakcji
2.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań32 034
Data aktualizacji9 lip 2005
Rozmiar pliku6.17 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)