RollerCoaster Tycoon na Androida i iOS‑a. Odkopywanie trupów się opłaca

RollerCoaster Tycoon na Androida i iOS-a. Odkopywanie trupów się opłaca

23.12.2016 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie mieliśmy sporo okazji, aby odświeżyć sobie pamięć i sentymenty, dzięki klasycznym grom wydanym na urządzenia mobilne. Zaczęła się – choć w dość nowatorskiej formie – od Pokemon Go, a w ostatnim czasie na iOS-a zostało wydane Super Mario Run. Obie gry, w dużej mierez dzięki eksploatowaniu sentymentów właśnie, biją rekordy popularności.

Obraz

W styczniu natomiast ukazać ma się aż sześć części klasycznego Mega Mana, jednak na tym nie koniec. Widać, że wydawcy dostrzegli ogromny potencjał w portowaniu klasycznych gier na mobilne systemy operacyjne. Z jednej strony stanowi to świetną wiadomość dla milionów graczy. Z drugiej strony, wspomniany potencjał jest rozpatrywany przede wszystkim finansowo.

A dobrym tego przykładem jest wydana właśnie na Andorida i iOS-a gra RollerCoaster Tycoon Classic, której pierwsza odsłona miała premierę w roku 1999, który wielu zaliczy do złotej ery gier komputerowych. Na fali zdobywania popularności przez wszelkiej maści tycoony, zapoczątkowanej przez Railroad Tycoon, dawała ona możliwość zbudowania i zarządzania wesołym miasteczkiem, co szybko spotkało się z uznaniem graczy.

Obraz

Wydane właśnie RollerCoaster Tycoon Classic na Androida ma być połączeniem najlepszych cech dwóch pierwszych części serii. W grze budować można rollercoastery, podejmować decyzje o rozwoju wesołego miasteczka, zarządzać jego finansami, a także rozegrać jeden z 95 scenariuszy. Wszystko to w klasycznej oprawie graficznej i dźwiękowej. Zabawy jest zatem co nie miara.

A to wszystko już za... 30,99 zł,bo na tyle w Google Play wyceniona została przez Atari klasyczna, czy też nawiązująca do klasycznej gra. Dostępne są także trzy DLC: Wacky Worlds Expansion Pack dodająca 17 kolejnych scenariuszy, Time Twister Expansion Pack z 14 scenariuszami pozwalającymi tworzyć historyczne parki rozrywki oraz Toolkit, który umożliwia samodzielne tworzenie wyzwań. Każdy z dodatków jest oczywiście dodatkowo płatny. Ogółem cena mikropłatności waha się w grze od 9,49 do 28,99 za jeden przedmiot. Grę można znaleźć w wersji na iOS-a i Androida w naszej bazie.

Obraz

Jak na ironię, nie jest to jedyna produkcja z serii RollerCoaster Tycoon, w jaką pograć można na swoim smartfonie, zarówno z Androidem, jak i iOS-em. Przed dwoma laty Atari wydało całkiem udane RollerCoaster Tycoon 4 Mobile. Najciekawsze jest jednak to, że gra ta jest dostępna całkowicie za darmo, jedynie z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)