WindowsArchiwumProgramy archiwalneRootkitRevealer

RootkitRevealer1.71

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Zaawansowane narzędzie do wykrywania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania typu rootkit. Autorem programu jest Mark Russinovich znany m.in. z wykrycia głośnego rootkita instalowanego w systemach DRM firmy Sony. RootkitRevealer poszukuje w systemie Windows podmienionych API dostępu do rejestru i systemów plików, które najczęściej wskazują na obecność rootkita działającego w trybie użytkownika lub w trybie jądra. Podejrzane procesy prezentowane są w formie szczegółowej listy zawierającej lokalizację w Rejestrze systemowym lub ścieżkę na dysku, czas, wielkość i opis. RootkitRevealer wykrywa wszystkie rootkity opublikowane na stronie www.rootkit.com, m.in. AFX, Vanquish, HackerDefender. Warto zwrócić uwagę, że nie są wykrywane takie rootkity jak Fu, które nie ukrywają swojej obecności w systemie.

Uwaga! 1. Program przeznaczony dla osób posiadających odpowiednią wiedzę informatyczną. Nie zalecamy programu niedoświadczonym użytkownikom. 2. Elementów, które są prezentowane przez program nie należy automatycznie klasyfikować jako rootkity. Ich usunięcie zalecamy dopiero po szczegółowej analizie oraz wykonaniu kopii zapasowej dysku twardego (lub przynajmniej systemowego Rejestru). 3. Program należy uruchamiać z konta użytkownika o uprawnieniach administracyjnych. 4. Program nie występuje obecnie w wersji uruchamialnej z poziomu wiersza poleceń. Powodem do zaniechania udostępniania wersji działającej z linii poleceń jest fakt, że autorzy oprogramowania typu malware zaczęli reagować na działający program RootkitRevealer poprzez sprawdzenie jego nazwy. Dlatego obecnie RootkitRevealer skanuje system poprzez zarejestrowanie swojej kopii jako usługa o losowej nazwie. Ten typ uruchomienia nie sprzyja interfejsowi linii poleceń, choć wciąż można uruchomić program z parametrami w celu wywołania automatycznego skanowania i zapisania raportu do pliku.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
2.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań34 415
Data aktualizacji30 sty 2007
Rozmiar pliku0.22 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)