Rosyjska propaganda zablokowana. Twitter zbanował konto stacji RT

Twitter zablokował konto rosyjskiej stacji propagandowej
Twitter zablokował konto rosyjskiej stacji propagandowej
Źródło zdjęć: © Getty Images, Twitter | RT_russian, Rapeepong Puttakumwong
Adam Gaafar

09.04.2022 09:33, aktual.: 10.04.2022 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twitter odpowiedział na zgłoszenia użytkowników i wstrzymał konto rosyjskiej stacji RT (znanej w przeszłości jako Russia Today). Zablokowane medium to jeden z głównych kanałów propagandowych Kremla.

O decyzji Twittera donosi agencja prasowa Interfax. Przy próbie wejścia na jedno z głównych kont telewizji RT pojawia się obecnie komunikat informujący, że profil został wstrzymany w kilku państwach, w tym w Polsce (stan na godzinę 9.10).

Według doniesień medialnych, powodem takiej decyzji serwisu społecznościowego były zgłoszenia dotyczące jednego z wpisów RT. Miało chodzić mianowicie o tweet poświęcony wywiadowi, jakiego udzielił pojmany przez Rosjan żołnierz ukraiński. Serwis uznał zawarte w nim treści za naruszające jego zasady. Na kanale RT na Telegramie pojawiło się oświadczenie, w którym czytamy, że rosyjska stacja odwoła się od decyzji Twittera.

Przypomnijmy, że portal, który zawiesił konto RT, został 4 marca zablokowany w Rosji przez państwowego regulatora Roskomnadzor. Ten sam los spotkał Facebooka oraz Instagram. Jak pisaliśmy na łamach naszego serwisu, wcześniej na platformie Marka Zuckerberga doszło do przeprogramowania algorytmów w taki sposób, aby przestały one promować na całym świecie treści pochodzące od rosyjskich mediów. Ruch ten ograniczył m.in. pole działania stacji RT oraz sieci medialnej Sputnik.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie