Rozdali ludziom miliony w kryptowalucie. Teraz ładnie proszą o ich zwrot

Rozdali ludziom miliony w kryptowalucie. Teraz ładnie proszą o ich zwrot05.10.2021 15:01
Rozdali ludziom miliony w kryptowalucie. Teraz ładnie proszą o ich zwrot
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

Firma kryptowalutowa Compound przypadkowo wypłaciła użytkownikom 90 milionów dolarów. Jej przedstawiciele twierdzą, że przyczynił się do tego błąd systemu i teraz uprzejmie proszą o zwrot rozdanych środków.

Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera. No chyba, że ładnie poprosi o zwrot. Polskie przysłowie idealnie oddaje sytuację, która spotkała użytkowników popularnego protokołu obstawiania finansów zdecentralizowanych (DeFI) Compound.

W ostatnich dniach platforma przypadkowo zdeponowała spore ilości kryptowalut na kontach niektórych użytkowników. Całkowita wypłata, która została dostarczona przez błąd w aktualizacji firmy, wynosi obecnie około 89 milionów dolarów. W rezultacie dyrektor generalny i założyciel platformy, Robert Leshner, błaga o zwrot pieniędzy.

Leshner opublikował na Twitterze post, w którym prosi o zwrot rozdysponowanych milionów, sugerując nawet, że ci, którzy zwrócą fundusze, mogą zatrzymać 10 proc. jako nagrodę za zrobienie dobrego uczynku. Tym, którzy nie zwrócą pieniędzy, Leshner zagroził, że zostaną one zgłoszone jako dochód do IRS (Urząd podatkowy w USA).

Compound to platforma pożyczek kryptowalutowych, umożliwiająca zarówno inwestorom, jak i pożyczkobiorcom wymianę aktywów bez tradycyjnych usług bankowych. Pieniądze zostały najwyraźniej przesłane przez błąd w tym, co miało stanowić standardową aktualizacją do inteligentnego kontraktu. Zamiast tego przez pomyłkę niektórzy użytkownicy otrzymali duże ilości COMP – rodzimego tokenu platformy.

Co ciekawe, spora część klientów platformy zdaje się przychylać do prośby CEO o zwrot funduszy, gdyż na Twitterze Leshnera można zobaczyć wpisy z podziękowaniami skierowanymi do użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)