Rozdali ludziom miliony w kryptowalucie. Teraz ładnie proszą o ich zwrot

Rozdali ludziom miliony w kryptowalucie. Teraz ładnie proszą o ich zwrot
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Konrad Siwik

05.10.2021 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma kryptowalutowa Compound przypadkowo wypłaciła użytkownikom 90 milionów dolarów. Jej przedstawiciele twierdzą, że przyczynił się do tego błąd systemu i teraz uprzejmie proszą o zwrot rozdanych środków.

Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera. No chyba, że ładnie poprosi o zwrot. Polskie przysłowie idealnie oddaje sytuację, która spotkała użytkowników popularnego protokołu obstawiania finansów zdecentralizowanych (DeFI) Compound.

W ostatnich dniach platforma przypadkowo zdeponowała spore ilości kryptowalut na kontach niektórych użytkowników. Całkowita wypłata, która została dostarczona przez błąd w aktualizacji firmy, wynosi obecnie około 89 milionów dolarów. W rezultacie dyrektor generalny i założyciel platformy, Robert Leshner, błaga o zwrot pieniędzy.

Leshner opublikował na Twitterze post, w którym prosi o zwrot rozdysponowanych milionów, sugerując nawet, że ci, którzy zwrócą fundusze, mogą zatrzymać 10 proc. jako nagrodę za zrobienie dobrego uczynku. Tym, którzy nie zwrócą pieniędzy, Leshner zagroził, że zostaną one zgłoszone jako dochód do IRS (Urząd podatkowy w USA).

Compound to platforma pożyczek kryptowalutowych, umożliwiająca zarówno inwestorom, jak i pożyczkobiorcom wymianę aktywów bez tradycyjnych usług bankowych. Pieniądze zostały najwyraźniej przesłane przez błąd w tym, co miało stanowić standardową aktualizacją do inteligentnego kontraktu. Zamiast tego przez pomyłkę niektórzy użytkownicy otrzymali duże ilości COMP – rodzimego tokenu platformy.

Co ciekawe, spora część klientów platformy zdaje się przychylać do prośby CEO o zwrot funduszy, gdyż na Twitterze Leshnera można zobaczyć wpisy z podziękowaniami skierowanymi do użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)