Rozmowy wideo w iPhone OS 4.0?

Rozmowy wideo w iPhone OS 4.0?

24.05.2010 14:53

Apple przygotowuje się do prezentacji nowego oprogramowania dla telefonów iPhone. Steve Jobs, szef firmy, zapewnia, że produkt będzie znacznie ciekawszy od Androida 2.2 Froyo.

Konferencja WWDC, na której Apple zapewne pokaże system iPhone OS 4.0, obędzie się w dniach od 7 do 11 czerwca. Nowe oprogramowanie dla telefonów iPhone ma wprowadzić m.in. wielozadaniowość, lepsze zarządzanie programami czy platformę reklamową iAd. Ostatnio Google, obecnie największy konkurent firmy Apple na rynku smartfonów, zaprezentował system Android 2.2. Obsługuje on materiały Flash, pozwala na aktualizację wszystkich aplikacji za pomocą jednej komendy i szybsze ładowanie stron WWW w przeglądarce. Jeśli Apple nie chce być prześcigniętym przez konkurencję, musi zaskoczyć użytkowników nowatorskimi rozwiązaniami. Steve Jobs zapytany przez jednego z internautów, czy tegoroczne WWDC będzie ciekawsze od konferencji I/O, odpowiedział: Nie będziesz zawiedziony.

Być może jedną z nowości w iPhone OS 4.0 będzie możliwość prowadzenia wideo chatów za pośrednictwem aplikacji iChat. Serwsi BGR dotarł do zrzutów ekranu prezentujących opisaną funkcję. Oznaczałoby to, że nowy iPhone będzie jako jeden z niewielu smartfonów posiadać możliwość rozmowy wideo przez Internet. Obecnie taka funkcja dostępna jest np. w HTC Evo 4G, który do chatu wideo potrzebuje połączenia z siecią 4G albo Wi-Fi. W iPhone OS 4.0 mogą znaleźć się również inne nowości, o których nie wspominał Apple. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o możliwej integracji oprogramowania z serwisami społecznościowymi takimi jak Facebook czy MySpace.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)