Rozstrzygamy konkursy związane z Poznań Game Arena 2017!

Rozstrzygamy konkursy związane z Poznań Game Arena 2017!

Rozstrzygamy konkursy związane z Poznań Game Arena 2017!
Krzysztof Fiedor
12.10.2017 17:42

Tradycyjnie już w trakcie relacji z Poznań Game Arena 2017 wystartowaliśmy z kilkunastoma konkursami. Pojawiły się setki komentarzy pod zadaniami konkursowymi, z których trzeba było wybrać te, które zostaną nagrodzone. Wyjątkowo przy tej okazji wzięliśmy też pod uwagę komentarze z naszego kanału na YouTube. Zadanie jak zwykle było bardzo trudne. Po kilku ciężkich godzinach udało się wybrać grupę szczęśliwców, do których trafią wartościowe nagrody. Poniżej znajduje się lista konkursów. Szukajcie swoich pseudonimów!

Waszym zadaniem było napisanie w komentarzu jaki produkt, który zaprezentował HyperX w ciągu ostatnich piętnastu lat był przełomowy i dlaczego. Nagrodą były najnowsze słuchawki HyperX Cloud Alpha, oto wybrana odpowiedź:

luk159Według mnie, przełomem marki były słuchawki Cloud. Kiedyś akcesoria dla graczy były kojarzone z wysoką ceną, która ma się nijak do jakości tych produktów. Słuchawki HyperX Cloud były czymś zupełnie nowym. Wzorowały się na innych niezbyt drogich słuchawkach muzycznych Takstar Pro 80. Dodając do tego odłączany mikrofon, dość bogate wyposażenie, dużą wytrzymałość (posiadam je 3 lata), bardzo dobrą jakość dźwięku w muzyce jak i grach (grającą na planie 'V'), świetną izolację, a wszystko to w połączeniu z kwotą nieprzekraczającą 300zł, były produktem który zerwał ze stereotypami akcesoriów dla graczy. Słuchawki te były polecane (w swojej kategorii cenowej) zarówno osobom szukającym dobrych słuchawek do muzyki (rzecz jasna najlepszy dźwięk usłyszymy na dobrej karty dźwiękowej), jak również graczom którzy potrzebują słuchawek z dobrą izolacją i mikrofonem. Dzięki temu jednemu produktowi, wiele osób przełamało się w kupowaniu rzeczy 'dla graczy' od HyperX (w tym również i ja :D ). Z całego serca polecam produkty tej marki ! :D

Należało napisać w komentarzu dlaczego to właśnie Ty miałbyś dołączyć do Republic of Gamers. Słuchawkami ASUS Cerberus nagrodziliśmy wypowiedź: morgenzPowinienem dołączyć do ROG ponieważ ten sprzęt najlepiej doceni i najlepiej wykorzysta gracz totalny (Morgenz) . A żeby nie być gołosłownym tak prezentuję się moje CV: Call of Duty: Modern Warfare 2 ~1500h Call of Duty: Modern Warfare 1 ~1000h Dota 2- 2567h pozostałe COD -600h (po black ops 1 COD się skończył , zobaczymy jak wypadnie WW2 ,ale po becie nie mam dużych nadziei ). seria total war- zacząłem od Medieval 1 i ograłem każdą kolejną grę razem z dodatkami i to bynajmniej nie na najprostszym poziomie, shoguna 2 udało się zrobić nawet na legendarnym. Heroes of Might and Magic- zacząłem od legendarnej 3 i się zakochałem, moje biedne serduszko bardzo ubolewa nad porzuceniem serii :(, w 7 zaczęła wracać na dobre tory. Assasins Creed- I,II,Brotherhood(najlepiej wspominam),III, black flag, Syndicate nie dałem rady(zbyt nudny) W cywilizację 5 i 6 również przegrałem ogromną ilość godzin, syndrom następnej tury tutaj mnie wyjątkowo zniszczył Wiele osób zapewne nie słyszało nigdy o takim tytule, ale grą do której czuję największy sentyment jest Port Royale II, nie pytajcie dlaczego ale to jest gra do której wracałem ogromną ilość razy i za każdym razem miałem niezły ubaw ,polecam spróbować ale w obecnych czasach mało kto polubi takiego starocia. Wydaję mi się że takie doświadczenie jest wystarczające na dołączenie do ROG, a jako że o ogrywam teraz PUBG to takie słuchafony będą miały dobry test :)MSI z nowymi płytami i notebookiem z mechaniczną klawiaturą [Konkurs]

Tu zadanie było następujące: jak Waszym zdaniem mógłby się nazywać czerwony smok MSI, Niestety kolega z MSI zrobił nam psikusa i w wideo nieco zadanie uprościł. W związku z tym postanowiliśmy nagrodzić dwie wypowiedzi, tę bardziej kreatywną słuchawkami SteelSeries Siberia V2, i tę oczywistą, ale ze szczyptą inwencji, plecakiem MSI. Oto nagrodzone wypowiedzi: ApostołSutatsu. Od połączenia japońskich słów: "Suta" (gwiazda, jak w nazwie MSI - Micro-Star International) oraz "tatsu" określających smoka orientalnego, takiego jak w logo firmy.

xmajki98Jak na imię ma ten smok? czerwony, duży, kły jak kot. Jak chcesz z nim fotę zrobi zawsze, z padem w ręku wygląda zacnie! Pga z nim to dobra zabawa, kto by nie znał Smoczysława?? Smoka imię zmieniać chcecie? Jak on dobrą ma opinie w necie. Co wam zrobił biedny znów? chyba nie chcecie mieć kłopotów... Zostawcie smoka z MSI, przecież Smoczysława każdy lubi!

Waszym zadaniem było napisanie w komentarzu z czym kojarzy Ci się nazwa Pulsar? W kontekście nazwy laptopa Hyperbook. Nagrodą była myszka Lioncast LM20. Trafi ona do Wilku1984 za wypowiedź:

Pulsar, czyli ten który przyspiesza bicie serca i zapewnia solidną porcję adrenaliny. Trudno o lepszą nazwę dla laptopa który każdemu graczowi zapewni wrażenia godne sportów ekstremalnych. Kto z nas na widok ulubionej gry w 60 fps nie zareagowałby podniesionym pulsem i zaciekawieniem? Oto więc sprzęt z którym od szybszych uderzeń serca zabawa dopiero się zaczyna, a jakość detali powiększa źrenice i pobudza umysł. MK55 Pulsar to mobilne stanowisko gamingowe przy którym lepiej nie spożywać kawy ani napojów energetycznych – niezrównane emocje zapewni dynamika rozgrywki.

W tym konkursie należało wymienić i opisać trzy najważniejsze według Was cechy, które posiadają słuchawki Lioncast LX50. Oto nagrodzona wypowiedź Meridius:

Pierwszą najważniejszą cechą jest mikrofon bardzo dobrej jakości który eliminuje wszelkie szumy, jest również odłączany co również jest ważną zaletą ponieważ nie zawsze potrzebujemy mikrofonu do gry. Drugą zaletą jest dobrze przemyślany, ergonomiczny pilot. Dobrze wyglądający oraz zamontowany solidnie na kablu co uniemożliwia przypadkowe rozłączenie w miejscu styku przewodów. Trzecią bardzo ważną cechą jest możliwość podpięcia do urządzeń mobilnych, cecha rzadko spotykana w sprzęcie gamingowym, tutaj pozwala na dodatkowe zastosowanie sprzętu.

Wystarczyło w komentarzu odpowiedzieć na pytanie, która klawiatura jest lepsza? Membranowa czy mechanik? Oczywiście należycie uzasadniając swoją wypowiedź. Do wygrania był zestaw akcesoriów gamingowych uRage, słuchawki, myszka i podkładka. Oto nagrodzona wypowiedź:

RaquntishTo może na początek dowcip: Przychodzi Jasio do ojca: - Tato, mogę spróbować skoków na bungee? Na co tata: - Lepiej nie synku, o ile sobie przypominam, od samiuśkiego początku prześladowały cię wypadki z gumą.

I tak jak Jasia z tego dowcipu od początku prześladowały wypadki z gumą tak mi po dziś dzień śni się moja pierwsza klawiatura membranowa. Wielokrotnie musiałem rozkręcać to ustrojstwo, bo coś nie łączyło między gumą a płytką drukowaną, i przy pisaniu tekstów nie łapało jakieś litery... ale mniejsza z tym. Oto 5 powodów dlaczego klawiatura mechaniczna deklasuje membranową (oczywiście moim zdaniem): 1. Stukanie po gumie nie wydaje tak cudownych dźwięków jak stukanie w mechanika:D2. Klawisze membranówki nie wracają na swoją pozycję tak szybko jak klawisze mechanika. Nie grasz w WoW'a - nie zrozumiesz :P 3. Z mechanikiem możesz poczuć magię świąt nawet w lipcu. Dzięki podświetleniu RGB na każdy klawisz z osobna z klawiatury możesz zrobić istną choinkę.4. Wyczuwalny skok klawiszy - granie w osu! na mechaniku sprawia tyyyyyyle frajdy!5. Niewyobrażalny komfort pisania, na co wpływa wspomniany już skok klawiszy (czyli brak potrzeby wciskania klawisza do końca) i możliwość równoczesnego wciśnięcia wielu przycisków,

Aby wygrać wystarczyło napisać w komentarzu jakie produkty najczęściej kupujecie w Media Markt i dlaczego. Zestawy w postaci myszki Fury Gladiator, podkładki pod mysz, koszulki, energy drinka i smyczy wędrują za komentarze:

kijekW Media Markt najczęściej kupuję płyty winylowe, oraz akcesoria związane z pasją analogowego dźwięku - koperty antystatyczne, wkładki gramofonowe, czy akcesoria do czyszczenia sprzętu, jak i nośników. Decydującym czynnikiem jest tu konkurencyjna oferta, zarówno w kwestii wyboru, jak i ceny. Nieraz zdarzyło mi się zakupić jakąś płytę, przychodząc do sklepu w zupełnie innym celu. Kto wie, być może gdyby nie to, dziś nie miałbym na półce płyt takich jak "The Wall" zespołu Pink Floyd, "Greatest Hits" Fleetwood Mac, "The Doors", The Doors... W ramach ciekawostki warto dodać, iż w ubiegłym roku premierę miał zapis koncertu The Doors w klubie London Fog. Zależało mi bardzo na tej płycie, jednak koszty wysyłki do Polski były horrendalne. Przechadzając się w poszukiwaniu prezentów świątecznych po Media Markt, trafiłem na to właśnie wydawnictwo. Najlepszy prezent świąteczny, ever :)

Michał AntoJak to co najczęściej kupuję? oczywiście, że produkty "pierwszej potrzeby". :D Mam blisko więc jak zabraknie mi jakiejś przejściówki to myk, 2 przystanki i jestem w sklepie! Miałem tak z konwerterem vga na hdmi, przejściówką z dvi na vga, kartą sieciową i bluetooth 4.0. ;) A dlaczego kupuję? bo jak już mówiłem mam blisko, ceny są rozsądne, na jakości się nie zawiodłem tak samo jak na serwisie.?

W komentarzu wystarczyło napisać jakie cechy i funkcje Twoim zdaniem powinna mieć idealna mysz dla graczy. Oto nagrodzona wypowiedź:

ummagumaIdealna mysz: - przede wszystkim pamięć oraz oprogramowanie do zapisywania własnych ustawień w grze (z którego dosyć często korzystam w grach bez konieczności "spamowania" przycisków z klawiatury- autoataki ^^) - najlepiej teflonowe ślizgacze, jak wiadomo jest to zmora każdego gracza, który dość intensywnie eksploatuje myszę, - ergonomia (mysz powinna być dosyć spora dobrze dopasowująca się do dłoni), - antypoślizgowy materiał obudowy o dobrej przyczepności, coś w rodzaju gumowej powierzchni, przy kilkugodzinnym graniu dobrze by się sprawdzała w spoconej dłoni - przewodowa lub bezprzewodowa, użytkownik powinien móc szybko przełączyć się na "kabel", bez konieczności szukania lub biegania po sklepach za nowymi bateriami :) - co najmniej 5 przycisków, - szybka zmiana czułości myszy na obudowie - powinna być dość ciężka, aby pchnięcie palcem nie kończyło się "jazdą" od jednej krawędzi biurka do drugiej :)

W tym konkursie zadanie było następujące: Napisz w komentarzu jaką funkcję, funkcjonalność czy technologię chciałbyś zobaczyć w swoim przyszłym monitorze i dlaczego. Nagroda w postaci monitora LG 24MP59G trafi do:

lepistoFunkcjonalnym rozwiązaniem wydaje się być elastyczny i cienki ekran wykonany w technologii OLED. Podczas użytkowania sami moglibyśmy ustawiać zakrzywienie co znacznie poprawia komfort użytkowania. Wbudowana funkcja Cast pozwalałaby na stremowanie materiałów z telefonu. Idealne rozwiązanie dla osób które lubią oglądać filmy, wystarczy tylko monitor "przekleić" (nawet i na rzep :D) na odpowiednią ścianę i mamy małe kino domowe. Zasilanie bezprzewodowe takiego cacka pozwalało by pozbyć się zbędnych przewodów.

W ostatnim z konkursów należało opisać jakie inne gry znacie, które pozwalają graczowi wznieść się w przestworza na pokładzie helikoptera, do wygraania był klucz na pełną wersję Heliborn. Trafi on do:

pat.wasiewiczMoją pierwszą grą w której sterowałem helikopterem to.. Vulture! Była to genialna gra, której demo przegrywałem całymi nocami. Znałem mapy na pamięć :P Do dziś pamiętam, jak się podjarałem kiedy kilka lat później była dołączona do jakiegoś czasopisma pełną wersję (chyba Gry Komputer Świat). Wróciła nostalgia, zarwane wieczory i "zabawa" z dziecinśtwa.. ach, pograłbym jeszcze raz :) Natomiast pierwszym, pełnoprawnym symulatrem w którym grałem to Operacja Pustynny Grom. Pierwsza gra, na którą jako gówniarz uzbierałem kasę na pełną wersję. Czekał na nią świeżutko dostany Saitek Cyborg Evo, który chciałem koniecznie wypróbować. O ile gra niepowalała to do tej pory dumnie lezy na półce z pełniakami ;)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Z autorami wybranych komentarzy w poszczególnych konkursach skontaktujemy się już niebawem w celu ustalenia sposobu przekazania nagród. Sprawdzajcie swoje skrzynki pocztowe, na które rejestrowaliście się w naszym portalu. Mamy dla Was przygotowany jeszcze jeden konkurs na zakończenie relacji z Poznań Game Arena 2017, uruchomimy go niestety nieco później niż zakładaliśmy.

Wyobraźcie sobie, że jedna z firm kurierskich odbiera nasze paczki z nagrodami z Poznania od trzech dni! To kuriozum nie pozwoliło na czas przygotować zestawów i zdjęć, co można będzie wygrać. Jednak nic straconego. Już jutro przywitamy się z Warszawy, z T-Mobile Warsaw Games Week, z którego będziemy prowadzić relację i również zorganizujemy konkursy z fantastycznymi nagrodami. Śledźcie nasze kanały komunikacji, stronę, Facebooka i YouTube, ponownie będzie szansa na wygraną. Do zobaczenia w Warszawie!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)