Rozszerzenie do przeglądarki pokazuje, jak sprawnie AI Facebooka rozpoznaje zawartość zdjęć

Rozszerzenie do przeglądarki pokazuje, jak sprawnie AI Facebooka rozpoznaje zawartość zdjęć04.01.2017 12:10
Rozszerzenie do przeglądarki pokazuje, jak sprawnie AI Facebooka rozpoznaje zawartość zdjęć

Jeśli ktokolwiek chciałby sprawdzić technologię rozpoznawania obiektów na zdjęciach, to prawdopodobnie najlepszym testem byłoby automatyczne tagowanie zdjęć wrzucanych przez użytkowników Facebooka. To właśnie z tymi milionami fotografii mierzy się codziennie opracowana przez Facebooka technologia sztucznej inteligencji. Teraz dzięki specjalnemu rozszerzeniu do przeglądarki, sami możemy sprawdzić, w jaki sposób zostało opisane dane zdjęcie.

Technologia analizowania zdjęć została wprowadzona między innymi by pomóc osobom niewidomym. Po dobraniu odpowiednich tagów, osoba niewidząca może otrzymać krótki opis danej fotografii. Technologia działa zaskakująco sprawnie, rozpoznając nie tylko obiekty, ale także miejsce wykonania zdjęcia, jak i czynność na nim wykonywaną – przykładowo grę w piłkę nożną.

350193034513901505

Przeglądając zdjęcia, nie mogliśmy dotąd niestety podejrzeć jakie tagi zastały im przydzielone przez AI. Facebook nadal nie udostępnił takiej opcji, ale zawsze można sięgnąć po rozszerzenie przygotowanie przez dewelopera Adama Geitgeya. Przygotował on dodatek do Google Chrome i Firefoksa, który pozwala na podejrzenie słów użytych do opisania danej fotografii.

Możecie być zaskoczeni, z jaką precyzją opisane zostały wasze zdjęcia. Algorytmy rozpoznają czy stoicie, czy siedzicie, czy jesteście uśmiechnięci, czy jest pochmurno lub czy zdjęcie zostało wykonane w domu, czy na zewnątrz.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)