Rozwój mobilnego Windowsa porzucony – nie pojawią się już nawet wersje testowe

Rozwój mobilnego Windowsa porzucony – nie pojawią się już nawet wersje testowe

Rozwój mobilnego Windowsa porzucony – nie pojawią się już nawet wersje testowe
26.01.2018 20:07

Konia z rzędem dla tego, kto określi aktualny status mobilnego Windowsa. I nie chodzi tu o praktykę – tutaj sytuacja jest oczywista. Problematyczne jest jednak określenie stadium jego rozkładu – Microsoft wciąż oficjalnie nie porzucił rozwoju tego systemu, stwierdzając jedynie, że nie jest on już priorytetem. Właśnie otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, które odrobinę (ale tylko odrobinę) klaruje sytuację.

Wciąż bowiem żaden z przedstawicieli Microsoftu nie zdecydował się na wydanie oficjalnego komunikatu dotyczącego porzucenie mobilnego Windowsa. Być może w ogóle się on nie ukaże. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Microsoft wraz z premierą kolejnej multiplatformowych wariacji okienek, np. systemu rozwijanego pod nazwą Polaris, ogłosi zastąpienie mobilnego Windowsa, unikając tym samym publicznego przyznania się do sromotnej porażki.

Dość nieoczekiwanie głos w tej sprawie zajął Brandon LeBlanc, pracujący dla Microsoftu w kierownictwie programu Windows Insider. Na pytanie zniecierpliwionej społeczności potwierdził on, że nie zostaną już wydane żadne aktualizacje testowe mobilnego Windowsa. Po tym stwierdzeniu nie nastąpiło zwyczajowe zapewnienie, które sugerowałoby, że mobilny program insiderski wróci w nowej odsłonie – LeBlanc po prostu potwierdził definitywny koniec rozwoju tego systemu operacyjnego.

I just did. No mobile builds are coming. You won't see us talk about product strategy or comment on those things. That's not our team.

— Brandon LeBlanc (@brandonleblanc) 25 stycznia 2018Dla posiadaczy urządzeń z mobilnym Windowsem 10 uczestnictwo w programie Windows Insider może odtąd służyć wyłącznie testowaniu aktualizacji aplikacji systemowych. Nie należy oczekiwać od LeBlanca, że to on będzie tym, który wygłosi mowę żałobną – w tym samym tweecie przekazał, że nie leży to w gestii działu odpowiedzialnego za program Windows Insider.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)