Ruszył odpowiednik App Store dla Raspberry Pi

Ruszył odpowiednik App Store dla Raspberry Pi

17.12.2012 14:31

W dzisiejszych czasach każdy chce mieć swój App Store i wielu platformom wychodzi to na zdrowie — w końcu wygodnie jest wejść na jedną stronę i tam sobie znaleźć produkt z gwarancją kompatybilności. Takiej platformy dorobił się właśnie oparty na ARM-ie malutki komputer Raspberry Pi.

Sklep ruszył dzięki współpracy Fundacji Raspberry Pi, platformie dystrybucji gier IndieCity i należącej do koncernu Alcatel-Lucent firmie Velocix. Okazało się, że oprogramowania powstającego na Raspberry Pi jest na tyle dużo, że można nim spokojnie zapełnić taki sklep, ale to nie wszystko, co tam znajdziemy. Nie zabraknie podręczników, instrukcji, gier i multimediów związanych z platformą (na przykład magazyn MagPi), tak darmowych, jak i komercyjnych. Swój produkt może zgłosić do zatwierdzenia każdy użytkownik. Za swoje dzieło można zażyczyć sobie opłaty lub udostępnić je za darmo, ale sklep przewiduje możliwość wysłania „napiwku” autorom darmowych programów.

Obraz

Ciekawie zapowiada się system rekomendacji. Mechanizm nie będzie polecał najwyżej ocenianych produktów, ale produkty wysoko ocenione przez osoby o „podobnym guście”. W miarę gromadzenia ocen powinien więc polecać tutoriale zgodne z naszymi zainteresowaniami i gry, które potencjalnie mogą nas zainteresować. Rozrywkowa część dorobi się także tabeli wyników i systemu trofeów.

Dostęp do sklepu można uzyskać z poziomu systemu Raspbian (odmiana Debiana zoptymalizowana dla Raspberry Pi) lub zwykłej przeglądarki. Aplikacja do obsługi sklepu znalazła się w najnowszym Raspbianie, można ją także zainstalować ręcznie (sudo apt-get update && sudo apt-get install pistore). Można również skorzystać ze zwykłej przeglądarki i udać się pod adres store.raspberrypi.com.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)