Ruszyła Cyfrowa Kultura 2, 25% dla fundacji na rzecz niewidomych

Ruszyła Cyfrowa Kultura 2, 25% dla fundacji na rzecz niewidomych

16.12.2012 00:53

Polska akcja „zapłać ile chcesz” z książkami polskich autorów w ofercie wystartowała po raz drugi. Tym razem Cyfrowa Kultura potrwa tylko tydzień — w chwili pisania artykułu do końca zostało nieco ponad 6 dni i 17 godzin. W ofercie znalazły się tym razem powieści z różnych kategorii: kryminał, ezoteryczna, steampunkowa, psychologiczna i obyczajowa, ale organizatorzy nie zapomnieli też o fanach historii osadzonych w bogatej w technologię przyszłości — każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Obraz

Książki, które można tym razem zdobyć w formatach PDF, EPUB i MOBI, to: „Robot” Wincentego Wilka, „Tło” Beniamina Muszyńskiego, „Performens” Karoliny Wilczyńskiej, „Era wodnika” Aleksandra Sowy i „Hikikomori” Tomasza Przewoźnika. Jeśli przeznaczymy na nie więcej, niż 9 złotych, otrzymamy także znaną z poprzedniej edycji akcji „Trójkę” Szymona Adamusa, ale w wersji polskiej i angielskiej. Epizod z życia funkcjonariuszki Interpolu w przyszłości, w której w kilka sekund nanity stawiają wieżowce, a Google oferuje podgląd każdego miejsca na Świecie na żywo, powinna zachęcić miłośników gatunku do sięgnięcia głębiej do kieszeni.

Wspomniane 25% dochodu ze sprzedaży książek zostanie przekazane Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador — Pies Przewodnik. Jej celem statutowym jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących, dzięki wyszkolonym przez Fundację i przekazywanym nieodpłatnie tym osobom psom przewodnikom. Poznańska Fundacja jest członkiem International Guide Dog Federation.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)