Afera wokół Billa Gatesa. Chodzi o jego pracownicę

Afera wokół Billa Gatesa. Chodzi o jego pracownicę

Bill Gates
Bill Gates
Źródło zdjęć: © Getty Images | Nicolas Liponne/NurPhoto
Karolina Modzelewska
19.10.2021 16:07

Na nieskazitelnym wizerunku sympatycznego filantropa, który Bill Gates budował przez lata, pojawiają się kolejne rysy. Z opublikowanych w mediach doniesień wynika, że miliarder nie był najlepszym pracodawcą i zdarzało mu się znęcanie nad pracownikami. Padały również seksualne propozycje.

W ostatnim czasie uwagę świata przykuwają nie tylko dokonania Billa Gatesa, jednego z założycieli korporacji Microsoft, ale też doniesienia o rzekomych skandalach z jego udziałem. Jeszcze nie opadły emocje towarzyszące rozwodowi miliardera z Melindą Gates, z którą spędził blisko 27 lat, i informacjom o jego znajomości z Jeffreyem Epsteinem (oskarżanym o wielokrotne gwałty i molestowanie), a światło dzienne ujrzały kolejne, niekorzystne fakty.

Kolejne oskarżenia przeciwko Billowi Gatesowi

The Wall Street Journal dotarł do informacji, z których wynika, że w 2008 roku główny prawnik firmy Microsoft i kierownik działu HR (human resources, zarządzania zasobami ludzkimi) wspólnie ostrzegali Billa Gatesa przed konsekwencjami jego działań. Chodziło o podrywanie zatrudnianej kobiety za pośrednictwem poczty elektronicznej. Oznacza to, że nawet wtedy, gdy Gates był prezesem zarządu Microsoftu, firma doskonale zdawała sobie sprawę z jego problematycznego zachowania.

"Te twierdzenia są fałszywymi, przetworzonymi plotkami ze źródeł, które nie mają bezpośredniej wiedzy, a w niektórych przypadkach występują istotne konflikty interesów" – przekazał rzecznik Billa Gatesa The Wall Street Journal. Jego słowa wydają się sprzeczne z komentarzem, którego WSJ udzielił rzecznik Microsoftu. Z jego wypowiedzi wynika, że Bill Gates flirtował ze swoją pracownicą, a wiadomości "nie były jawnie seksualne, ale zostały uznane za nieodpowiednie".

Komentarz udzielony przez Microsoft można uznać za zaprzeczenie słów rzecznika Billa Gatesa. Na razie nie wiadomo, czy doniesienia o rzekomym flircie z pracownicą, odbiją się na filantropijnej działalności miliardera i wizerunku publicznego myśliciela, jaki stara się umacniać. Nie wiadomo też, czy na światło dzienne nie wyjdą inne fakty przedstawiające Gatesa w innym świetle niż dotychczas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (199)