Windows 11 nie ma problemu z Pentium 4 - można instalować

Windows 11 nie ma problemu z Pentium 4 - można instalować

Intel Pentium 4
Intel Pentium 4
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
19.10.2021 12:54

Jednym z najgorętszych tematów dotyczących Windowsa 11 są wymagania, które zdaniem wielu osób zostały niepotrzebnie zawyżone. Poza koniecznością posiadania TPM 2.0, niezbędny jest też obsługiwany procesor, a za takie Microsoft uznaje tylko niektóre.

Zgodność posiadanego sprzętu z Windowsem 11 można sprawdzić dzięki aplikacji PC Health Check. Jak się jednak okazuje, Microsoft raczej nie przewidział, że ktoś będzie sprawdzać przy jej pomocy bardzo leciwy sprzęt. Wychodzi na to, że aplikacja nie ma problemu z uznaniem procesora Intel Pentium 4 za zgodny z Windows 11.

Jak podaje Windows Latest, niektórym użytkownikom faktycznie udało się na takiej maszynie zainstalować system (rzecz jasna po niezalecanym ominięciu kwestii TPM 2.0 i Secure Boot). Co więcej, zdążyli już otrzymać pierwsze aktualizacje, z czego wynika, że Windows Update również nie widzi problemu we współpracy z Pentium 4.

Windows 11 i Pentium 4? Nie ma problemu
Windows 11 i Pentium 4? Nie ma problemu© Windows Latest

Ten przykład, choć generalnie ma formę tylko ciekawostki, pokazuje jak wielu kwestii dotyczących Windowsa 11 Microsoft wciąż nie dopracował. Oficjalna aplikacja do sprawdzania zgodności, która po kolejnych aktualizacjach działa błędnie, nie napawa optymizmem w kwestii dopracowania całego procesu aktualizacji, czym chwali się Microsoft.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)