Safari i iTunes jako jeden program?

Safari i iTunes jako jeden program?

18.01.2011 16:05

W Internecie pojawiły się plotki o rzekomych planach połączenia dwóch programów firmy Apple: odtwarzacza multimediów iTunes oraz dużo mniej popularnej przeglądarki Safari. Stworzone w ten sposób kompleksowe rozwiązanie być może zobaczymy tej jesieni na konferencji Apple poświęconej iPodom.

W grudniu 2009 Apple kupił firmę lala, która zajmowała się strumieniowym przekazywaniem muzyki. Ta operacja była interpretowana jako sygnał, że dalekosiężne plany Apple obejmują przesunięcie iTunes w kierunku usługi online dostępnej z poziomu przeglądarki. Wszystko wskazuje na to, że była to mylna prognoza, a iTunes pozostanie samodzielnym programem. Tak długo, jak iTunes Store i App Store pozostają niedoścignione w sprzedaży muzyki i aplikacji na urządzenia mobilne firmy Apple, nie należy się raczej spodziewać poważnych zmian w działaniu platformy cyfrowej dystrybucji Apple.

Umieszczenie interfejsu do obsługi iTunes Store w programie iTunes wymagało dodania do odtwarzacza wielu funkcji przeglądarki internetowej, jednakże możliwości iTunes jako przeglądarki pozostawały mocno ograniczone i sprowadzały się do przeglądania zawartości iTunes Store. Nowe pogłoski rzucają jednakże światło na nowy, potencjalny kierunek dla iTunes i Safari.

Podczas kiedy iTunes cieszy się mocną pozycją na rynku, Safari używa poniżej 5% użytkowników Internetu. Jak wiadomo z nieoficjalnych źródeł, umieszczenie bocznego paska programu iTunes w interfejsie Safari nie jest trudne a dzięki integracji tych dwóch programów udział Safari na rynku przeglądarek dramatycznie by się zwiększył. Istnieje również szansa, że Safari będzie jedyną przeglądarką umożliwiającą uzyskanie dostępu do iTunes Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)