Samsung Galaxy S9 lepszy od iPhone'a X w teście szybkości pobierania danych

Samsung Galaxy S9 lepszy od iPhone'a X w teście szybkości pobierania danych

Samsung Galaxy S9 lepszy od iPhone'a X w teście szybkości pobierania danych
15.05.2018 13:10

Apple i Samsung rywalizują o klienta szukającego bezkompromisowych smartfonów. Obecnie pojedynek trwa między iPhonem X i Samsungiem Galaxy S9. Trzeba przyznać, że oba urządzenia są po prostu świetne, ale jeśli chodzi o prędkość pobierania, to koreański produkt okazuje się odczuwalnie lepszy.

Samsung pochwalił się wynikami osiągniętymi w nowym badaniu, które sprawdziło dostępne na rynku smartfony pod kątem szybkości pobierania danych z Internetu. Wyniki zostały dostarczone przez firmę Ookla, która stoi za popularną stroną speedtest.net pozwalającą sprawdzić osiągi używanego Internetu.

Przeprowadzone testy pokazały, że Samsung Galaxy S9 i Galaxy S9+, podczas korzystania z połączenia LTE, oferuje prędkość pobierania o 37% wyższą od iPhone’a X, ponadto są o 17% szybsze od Google Pixel 2 oraz osiągają o 38% lepsze rezultaty niż Galaxy S7. Firma chwali się zastosowanym modemem LTE Cat. 18, który w założeniach ma zapewnić dostęp do wysokich wydajności sieci komórkowych. Oferuje on prędkości do 1,2 Gb/s.

W przypadku iPhone’a X dostępne są dwie wersje różniące się zastosowanym modułem LTE. Pierwsza korzysta z modemu Qualcomma, druga posiada rozwiązanie Intela. Wyniki dostarczone przez Cellular Insights pokazują, że przy słabszym sygnale sieci komórkowej, to model z Qualcommem osiąga sporo lepsze rezultaty, potrafi być szybszy o nawet 67%. Wersje iPhone’ów X oznaczone A1865 posiadają modem Qualcomma, wersje A1901 zostały wyposażone w modem Intela. Niestety, Samsung nie podaje, który układ posiadał testowy iPhone X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)