Samsung Galaxy Z Fold 2: składany smartfon z jeszcze lepszą obsługą dwóch ekranów

Samsung Galaxy Z Fold 2: składany smartfon z jeszcze lepszą obsługą dwóch ekranów

Samsung Galaxy Z Fold 2, fot. Samsung
Samsung Galaxy Z Fold 2, fot. Samsung
Oskar Ziomek
01.09.2020 17:50

Samsung oficjalnie zaprezentował składany smartfon Galaxy Z Fold 2. Został pozbawiony szeregu wad pierwszej generacji, w tym nienaturalnie małego wyświetlacza zewnętrznego, a mimo to jest nieco tańszy od poprzednika. Z uwagi na pandemię, prezentacja Galaxy Z Fold 2 miała formę internetowego streamingu, który był dostępny dla każdego między innymi w serwisie YouTube.

Jedną z kluczowych nowości w Samsungu Galaxy Z Fold 2 od strony oprogramowania jest przemyślenie na nowo potencjału, jaki daje zastosowanie dwóch wyświetlaczy. Już pierwsza generacja urządzenia dawała możliwość wygodnego obsługiwania kilku aplikacji i płynnego przechodzenia między zewnętrznym, a wewnętrznym ekranem, ale tutaj opcji jest jeszcze więcej.

Galaxy Z Fold2: Official Film - Farewell, flat | Samsung

Chodzi między innymi o możliwość robienia autoportretów z wykorzystaniem zewnętrznego ekranu do podglądu na żywo czy opcję tworzenia "zestawów aplikacji", które później można uruchamiać jednym kliknięciem ikony.

  • Samsung Galaxy Z Fold 2, fot. Samsung.
  • Samsung Galaxy Z Fold 2, fot. Samsung.
[1/2] Samsung Galaxy Z Fold 2, fot. Samsung.

Samsung Galaxy Z Fold 2 jest także wygodniejszy w użyciu od strony technicznej. Producent zmodyfikował zawias, który teraz pozwala utrzymywać się urządzeniu otwartemu pod dowolnym kątem. Dzięki temu można na przykład wygodnie oglądać film w serwisie YouTube na jednej części zagiętego wyświetlacza, zaś na drugiej przeglądać komentarze. Nowa konstrukcja sprawia jednocześnie, że Samsung Galaxy Z Fold 2 może stabilnie leżeć na stole, co doraźnie może zastępować choćby fotograficzny statyw.

Samsung naprawił większość wad wytykanych pierwszej generacji. Przede wszystkim ekran wewnętrzny nie jest już oszpecony gigantycznym wcięciem, a zewnętrzny wypełnia niemal cały panel. Mnie jednak cieszy głównie to, że producent postanowił w większym stopniu wykorzystać potencjał składanej konstrukcji, który w przypadku pierwszej generacji został mocno zmarnotrawiony. Nawet możliwość zrobienia sobie selfie aparatem głównym stanowi istotną wartość dodaną. Szkoda tylko, że najdroższy smartfon Samsunga wciąż nie jest najlepiej wyposażonym smartfonem Samsunga. Dość wspomnieć, że potrójny aparat ma konfigurację uboższą nawet niż o ponad połowę tańszy Galaxy S20.
Miron Nurski

Samsung Galaxy Z Fold 2 został wyceniony na 8799 złotych, czyli kilkaset złotych mniej od poprzednika. Przedsprzedaż rusza już dzisiaj, natomiast pierwsi użytkownicy dostaną urządzenia do rąk 18 września.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy Z Fold 2, włącznie z jego pełną specyfikacją, znajdziecie na Komórkomanii.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)