Samsung i okulary AR. Wyciekły filmiki z holograficznym sprzętem

Samsung i okulary AR. Wyciekły filmiki z holograficznym sprzętem

fot. Samsung
fot. Samsung
22.02.2021 11:59

Kilka firm próbowało już stworzyć okulary AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości - wyświetlającej użytkownikowi holograficzne elementy przed oczami. Było Google Glass, jest także skierowany do biznesów i specjalistów Microsoft HoloLens. Swoich sił w tym segmencie chce spróbować także Samsung, jeśli wierzyć dwóm materiałom marketingowym, które właśnie wyciekły.

Nagrania ujawnił znany w technologicznych kręgach Twittera użytkownik WalkingCat. Na jednym z filmików widać możliwości okularów - pozwalają umieścić holograficzny ekran, na którym możemy grać, oglądać filmy, czy też przeglądać zawartość naszego komputera. inne możliwości to opcja autoprzyciemniania (okulary przestawiają się w tryb przeciwsłoneczny) a także kontrolowanie drona z widokiem z jego perspektywy. Co ciekawe - używanie poszczególnych aplikacji odbywa się za pomocą smartwatcha.

Z kolei drugi materiał wideo pokazuje okulary jako sprzęt, dzięki któremu można umieszczać i oglądać trójwymiarowe obiekty w prawdziwym świecie. Te obiekty mogą być z jednej strony przypiętymi wideorozmowami z innymi osobami, a z drugiej strony - osobnym wirtualnym pokojem. Ta druga z opcji mogłaby pomóc w ocenie jakości stworzonego projektu (np. pomieszczenia).

Warto podkreślić, że opisywane tutaj materiały są koncepcyjne, tj. Samsung najprawdopodobniej rozważa, która z wersji okularów byłaby najprzydatniejsza dla konsumentów.

Tak czy inaczej, stylowe okulary, które pomagałyby w pracy to marzenie wielu fanów technologii. Rynek urządzeń AR ma być z końcem roku 2021 wart 26,75 mld dolarów, a jego wartość w przeciągu dalszych siedmiu lat ma osiągnąć 340 mld dol.

Okulary Samsunga prawdopodobnie nie ukażą się w najbliższym czasie, ale mogą być bardzo dochodowym sprzętem, gdy już do ich premiery dojdzie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)