Samsung QLED na 2021 rok ze specjalną funkcją. Rozświetli inteligentnie obraz

fot. wp.pl/Jakub Krawczyński
fot. wp.pl/Jakub Krawczyński

30.12.2020 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze telewizory typu QLED firmy Samsung z 2021 r. zyskają ciekawą funkcję. Ma ona odpowiadać za rozświetlanie obrazu.

Nowy mechanizm nazywa się HDR10+ Adaptive. Dzięki niemu oglądając różne treści wykorzystujące HDR10+ (technologia uwydatniająca szerszą paletę barw oraz kontrast, czerń i jasne elementy), telewizor wykorzysta czujnik światła zewnętrznego, by dopasować poziom jasności dynamicznie. Jeśli wykryje dużą jasność - podbije także jej poziom na ekranie.

Technologie HDR mają to do siebie, że najlepiej prezentują się w zaciemnionych pomieszczeniach. Nie każdy jednak ogląda TV wyłącznie w takich warunkach. Dlatego właśnie HDR10+ Adaptive może być pomocne - bo dzięki niemu obraz rozjaśni się w zależności od warunków oświetleniowych w naszym pokoju.

Tym samym - oglądając treści w HDR10+ nie będą one wyglądały na "wyblakłe" gdy jednocześnie mamy rozświetlone pomieszczenie.

Wcześniej istniały obawy o to, czy technologia HDR10+ nie będzie wygasała. Jednak Samsung podpisał porozumienie z Universal Pictures Home Entertainment, w ramach którego pojawi się więcej treści HDR10+ na serwisach VOD.

W tym momencie najwięcej treści z HDR10+ obsługuje Amazon Prime Video oraz Rakuten TV. HDR10+ Adaptive jest również zgodny z trybem Filmmaker Mode, czyli automatycznym trybem filmu, wyłączającym upłynnianie obrazu dla jak najlepszych kinowych wrażeń.

Konkurencja także oferuje podobne rozwiązanie. Jest nim Dolby Vision IQ w telewizorach LG OLED z serii X (jak np. LG GX), które działa na podobnej zasadzie, ale w obrębie technologii Dolby Vision.

Najnowsze telewizory Samsung QLED na rok 2021 zobaczymy na targach CES w styczniu 2021.

[frame]Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)