Scenarzysta David Gaider dołącza do Beamdog. Nadchodzi Baldur's Gate III?

Scenarzysta David Gaider dołącza do Beamdog. Nadchodzi Baldur's Gate III?

10.02.2016 17:29, aktual.: 10.02.2016 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Overhaul Games to studio, które powstało po uruchomieniu platformy dystrybucji gier Beamdog, założonej przez byłych pracowników Bioware. Dotychczas efektem pracy Overhaul był między innymi remake drugiej odsłony kultowej serii MDK, ale przede wszystkim Baldur's Gate i Baldur's Gate II, które trafiły także na urządzenia mobilne. Do studia dołączył właśnie David Gaider, to zaś jest powodem spekulacji o… pracach nad Baldur's Gate III.

Dokonań Davidowi Gaiderowi może pozazdrościć każdy scenarzysta. Kanadyjczyk podczas swojej 17-letniej kariery pracował bowiem nad fabułą takich produkcji, jak Dragon Age, Neverwinter Nights, Star Wars: Knights of the Old Republic czy właśnie Baldur’s Gate II. Nic dziwnego zatem, że wiele emocji wywołało dziś oficjalne potwierdzenie przez Beamdog informacji, że po rezygnacji ze swojego stanowiska w BioWare, Gaider rozpoczął pracę jako dyrektora kreatywnego w Beamdog.

Mamy przyjemność powitać w naszej firmie Davida Gaidera, nowego dyrektora kreatywnego. Pierwotnie poszukiwaliśmy nowego starszego scenarzysty, ale gdy David skontaktował się w sprawie oferty, zmieniliśmy ją. (…) David pokieruje zespołem scenarzystów i będzie rozwijał nowe twórcze perspektywy dla firmy.

Nie pojawiły się jak dotąd żadne potwierdzone informacje, według których Gaider miałby odegrać kluczową rolę w produkcji kolejnej części Baldur’s Gate. Dla studia priorytetem w tej chwili jest inna produkcja: autorski dodatek do rozszerzonej wersji Baldur’s Gate, zatytułowany Siege od Dragonspear. Ma on przynieść dodatkowe 25 godzin rozgrywki, nowe wyzwania, wątki fabularne oraz ponad 100 nowych przedmiotów.

Baldur's Gate: Siege of Dragonspear - Expansion Announcement Trailer

Choć nie ma większych podstaw, aby rozumieć wymienione w komunikacie nowe perspektywy jako zapowiedź Baldur’s Gate III, to jednak z całą pewnością nie przekona społeczności graczy. Faktem jest natomiast, że dzięki zatrudnieniu Gaidera, Beamdog otrzymuje od nich zielone światło na próbę wznowienia, a nie tylko odświeżania, serii, której status trudno porównać z jakimkolwiek innym RPG.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)