MacOSBiuroProgramy dla pisarzyScrivener
Scrivener ikona

Scrivener3.1.5

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Scrivener to program do pisania, przeznaczony dla pisarzy, scenarzystów, pracowników naukowych i dziennikarzy. Program może pełnić funkcję notatnika, tablicy korkowej, narzędzia do korekty i edytora tekstu, nie nadaje się jednak do składania rozbudowanego tekstu do druku. Scrivener zyskał uznanie wielu autorów światowych bestsellerów, dziennikarzy i prawników.

Scrivener pozwala skupić się na treści i ułatwia utrzymanie w porządku długich, skomplikowanych i trudnych dokumentów, jak naukowe rozprawy, scenariusze filmowe czy powieści. Możliwości formatowania tekstu są tu dość ubogie, ale taki był cel autorów programu.

Program pomaga zebrać i uporządkować materiały potrzebne do przygotowania dłuższych tekstów. Poza możliwością wpisywania słów znajdziemy tu rozbudowany menedżer materiałów pomocniczych, który pozwoli dodać krótkie notatki, grafiki i całe dokumenty, z możliwością układania ich w odpowiednim porządku, dopisywania kolejnych notatek, przeglądania wraz z tworzonym tekstem i poszukiwania punktów wspólnych i struktury.

Przed rozpoczęciem pracy Scrivener pozwala wybrać typ tekstu. Znamiennym jest podział prozy na fantastyczną i opartą na faktach – ich szablony różnią się sposobem gromadzenia materiałów dodatkowych.

Scrivenera można testować przez 30 dni.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań596
Data aktualizacji28 gru 2019
Rozmiar pliku94.11 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Scrivener ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)