WindowsGrafikaModelowanie 3DSculptris 3D
Sculptris 3D ikona

Sculptris 3DAlpha 6

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Sculptris to darmowy program rozwijany w firmie Pixologic, znanej jako wydawca cenionego przez artystów i filmowców programu ZBrush. Sculptris, w przeciwieństwie do ZBrush, kierowany jest do początkujących użytkowników. O tym programie mówi się, że pozwala z modelem zrobić to samo, co można zrobić z garścią gliny. I rzeczywiście, na starcie użytkownik dostaje do rąk kulkę wirtualnej gliny, z której za pomocą intuicyjnych narzędzi (wybrzuszanie, wygładzanie, szczelina, spłaszczanie, szczypanie) może wyrzeźbić swój model (możliwe jest oczywiście dodawanie kolejnych kul i płaszczyzn). Co ciekawe, Sculptris pozwala na rzeźbienie w trybie symetrycznym (po obu stronach wykonywane są te same operacje).

Siatkę modelu można zredukować lub dokonać kolejnego podpodziału. Modelowi można nadać teksturę z dołączonej biblioteki lub własnoręcznie go pomalować. Gotowy model można zapisać do dalszej edycji lub renderowania w formacie OBJ, lub wysłać do programu ZBrush. Ponadto w tej wersji programu wprowadzona została dynamiczna teselacja, dzięki czemu możliwe jest malowanie i modelowanie bez potrzeby zajmowania się geometrią modelu, co czyni modelowanie w Sculptrisie jeszcze łatwiejszym.

Przed pobraniem wymagana jest darmowa rejestracja na stronie producenta. Odnośnik do pliku instalacyjnego jest przysyłany na podany przy rejestracji adres e-mail.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.97 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań15 249
Data aktualizacji22 cze 2011
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Sculptris 3D ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)