MacOSProgramowanieEmulatoryScummVM
ScummVM ikona

ScummVM2.5.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ScummVM to bezpłatny program pozwalający uruchamiać stare gry przygodowe typu wskaż i kliknij (pont-and-click). Dzięki niemu możemy przenieść się w czasie i pograć w klasyki gier na nowych komputerach bez większych problemów.

Program nie posiada żadnych wbudowanych w siebie tytułów. Jedynie interpretuje on kod, w jakim zapisane są gry znajdujące się na naszym komputerze. Dzięki termu, że ScummVM zastępuje pliki binarne pierwotnie zapisane w grach, możemy uruchomić je na innych systemach. Warto zaznaczyć, że proces ten nie jest emulacją, a reimplementacją oprogramowania, jakie pierwotnie służyło do uruchamiania gier. To sprawia też, że każdą grę, w którą zamierzamy pograć za pomocą ScummVM należy pobrać osobno.

Jako że program początkowo miał być przeznaczony dla gier studia LucasArts opartych na silniku SCUMM (stąd pochodzi nazwa programu), możemy pograć w wiele tytułów, np. Monkey Island 1-3, Day of the Tentacle czy Maniac Mansion. Obecnie obsługuje także produkty innych firm. Gry, w które będziemy mogli grać za pomocą programu to m.in. Beneath A Steel Sky, Lure of the Temptress, Broken Sword 1-2, King's Quest 1-6 oraz Space Quest 1-5. Pełna lista gier obsługiwanych przez ScummVM znajduje się na stronie producenta.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentScummVM Team
Liczba pobrań87
Data aktualizacji3 sty 2022
Rozmiar pliku93.38 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
ScummVM ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)