WindowsGrafikaAkcesoria graficzneSeam Carving GUI
Seam Carving GUI ikona

Seam Carving GUI1.11

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Seam Carving GUI to bardzo ciekawe narzędzie do skalowania zdjęć, które do zmiany rozmiarów obrazu wykorzystuje technikę Content Aware. Pozwala ona na inteligentne przycinanie grafiki, które w odróżnieniu od innych aplikacji tego typu nie zmienia proporcjonalnie jej wielkości, tylko odpowiednio dodaje lub usuwa z niej piksele.

Korzyści jakie płyną z wykorzystania takiej metody zmiany rozmiaru fotografii jest wiele. Z pewnością większość użytkowników doceni fakt, iż dowolne skalowanie zdjęcia nie zniekształca ważnych jego elementów, np. takich obiektów jak twarz osoby, budynek, drzewa itp. Z pomocą Seam Carving GUI bardzo łatwo przekształcimy grafikę o orientacji pionowej w poziomą, stworzymy ze zwykłego zdjęcia panoramę, a nawet usuniemy z niej zbędne obiekty.

Praca z programem jest bardzo prosta, ale w przypadku modyfikowania zdjęć z wieloma elementami może być także żmudna. Polega ona na oznaczeniu specjalnym narzędziem (działającym na zasadzie maski) wszystkie istotne elementy, jak również te, które chcielibyśmy ze zdjęcia usunąć. Pierwsze z nich "kolorujemy" na zielono, drugie z kolei na czerwono. Seam Carving GUI oferuje kilka trybów pracy z oznaczonymi przez użytkownika obiektami. Narzędzie pozwala także na standardowe skalowanie grafiki, tj. z podaniem wymiarów do jakich ma ona zostać przeskalowana.

Seam Carving GUI wspiera większość najpopularniejszych formatów graficznych (BMP, JPEG, JPG, PNG, PPM, TIF, TIFF, XBM oraz XPM), umożliwiając zapis na dysku szablonu stworzonych masek.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.02 oceny
Twoja ocena
ProducentGabe Rudy
Liczba pobrań917
Data aktualizacji31 sie 2012
Rozmiar pliku7.50 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Seam Carving GUI ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)