AndroidBezpieczeństwoSzyfrowanie i usuwanie danychSecret Space Encryptor
Secret Space Encryptor ikona

Secret Space Encryptor3.1

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item

Secret Space Encryptor (SSE) to niewielka i nieco spartańska, acz bardzo rozbudowana aplikacja służąca do zabezpieczania najróżniejszych danych przez dostępem niepowołanych osób. Dzięki niej zaszyfrujemy w bezpiecznym sejfie np. dane logowania i notatki, prześlemy innym użytkownikom zaszyfrowany tekst, a także zabezpieczymy pliki znajdujące się w pamięci urządzenia.

Program jest doskonałym przykładem na to, w jak szeroki sposób można wykorzystać szyfrowanie danych. Znajdziemy w nim kilka modułów odpowiedzialnych za zabezpieczanie różnych informacji. Pierwszy to sejf, który jest chroniony ustalonym przez nas hasłem. W nim znajdują się skonfigurowane przez użytkownika foldery, w nich natomiast zapisane cenne dane. Mogą to być zestawy loginów i haseł, numery PIN, a także ważne notatki. W dowolnym momencie możemy utworzyć nowe foldery, zmieniać ich nazwę, a także ikonę. Aplikacja pozwala także na eksportowanie i importowanie, zarówno w formie zabezpieczonej (zaszyfrowane pliki PWV) jak i niezabezpieczonej (pliki XML).

Drugim składnikiem jest szyfrator tekstu. Dzięki niemu możemy zaszyfrować bezpiecznym hasłem wiadomość, a następnie przesłać ją do innej osoby. Jej ewentualne przechwycenie przez niepowołaną osobę nic nie da, dopóki nie uzyska ona klucza stosowanego przy szyfrowaniu. Oprócz tego szyfrator pozwala na zapisywanie i odczytywanie wiadomości z plików i bazy danych znajdujących się w pamięci urządzenia. Trzecim modułem jest prosta przeglądarka plików zapisanych na urządzeniu i na karcie. Dzięki niej możliwe jest zaszyfrowanie i odszyfrowanie dowolnych plików, a także całych katalogów. Po zabezpieczeniu dane możemy oczywiście przesyłać do innych osób w dowolny sposób.

W aplikacji znajdziemy kilka dodatkowych narzędzi. Jest to generator haseł, który pozwala na wybranie zbioru znaków z jakich będzie generowane hasło, wykluczeń, a także jego długości. Znajdziemy tu również moduł odpowiedzialny za czyszczenie schowka systemowego i test syntetyczny sprawdzający wydajność z zastosowaniem określonych algorytmów. Aplikacja posiada nieco spartański interfejs, który zdecydowanie nie przypomina nowoczesnych aplikacji i założeń projektowych Material Design. Nie stanowi to jednak wady, ten program ma zabezpieczać dane, a nie ładnie wyglądać.

W ustawieniach programu możemy wybrać algorytm dla każdego z modułów z osobna. Aplikacja wspiera AES, RC6, Serpent, Blowfish, Twofish, a także GOST28147. Nie wymaga żadnych zwiększonych uprawnień i nie wyświetla reklam. Dostępna do odblokowania wersja Pro posiada dodatkowe wsparcie dla algorytmu Threefish. Kod źródłowy aplikacji jest dostępny na stronie producenta.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań304
Data aktualizacji19 lut 2023
System operacyjnyAndroid 4.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Secret Space Encryptor ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)