Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Windows 7- wygląd uszyty na miarę

Zrzuty w tym poradniku są tylko poglądowe, poradnik nie spowoduje zmiany systemu na to co widać na zrzutach!!

Tytuł tego bloga oddaje już cel powstania tego wpisu, swego czasu podczas jednej z wielu dyskusji na forumowym SB padł pomysł zrobienia poradnika na temat kompleksowej zmiany wyglądu Windows 7.Od czasów Visty zawsze grzebię przy wyglądzie systemu, lubię gdy system wygląda tak ja tego chcę, od tego czasu posiadłem troszkę wiedzy na ten temat, dziś chciałbym się tą wiedzą podzielić, tak aby każdy mógł sobie zmienić wygląd w sposób bezpieczny i bezproblemowy.

Od czego zacząć?

Zacząć musimy od wybrania sobie Theme (czyli tematu wizualnego dla Windows 7), trzeba rozróżnić "Theme" od "Styl wizualny".

"Theme" to kompleksowa zmiana, w skrócie, obejmuje zmiany wyglądu: paska zadań, menu start, obramowania okien, przycisków systemowych, pasków postępu, i.t.p.

Na "Styl wizualny" składa się: zmiana koloru obramowań okien, paska zadań, tapety i ewentualnie dźwięków systemowych.

Największy wybór gotowych Theme znajdziemy na

WinSXS, o tym jak Microsoft poszedł po rozum do głowy

WinSXS "mityczny" folder w systemach z rodziny Windows, folder, który wielu spędza sen z powiek, gdy spojrzą na jego wielkość, myślę szczególnie o właścicielach małych dysków SSD pod system.

Nie będę tu wyjaśniał szczegółów technicznych tego folderu, odsyłam do Wiki. Folder znajdziemy w tej lokalizacji:

Partycja systemowa-> Windows-> Winsxs

W moim przypadku folder ten zajmuje prawie 8GB

Jaki jest cel tego wpisu?

Otóż w dniu 9-10-2013 Microsoft wydał zbiór poprawek dla swoich systemów, jedna z nich jest niezwykle interesująca, mowa tu o KB2852386. Wspomniana aktualizacja dodaje jedną, bardzo ciekawą opcję do systemowego oczyszczania dysku, mianowicie pozwala ona usunąć backup starych aktualizacji odkładających się w folderze WinSXS.

Piekło zamarzło, AdBlock Plus dla IE :)

To będzie bardzo krótki informacyjny wpis. Twórca popularnego dodatku AdBlock Plus udostępnił wersje rozwojowe dla Internet Explorer.

Instalacja odbywa się tak jakbyśmy instalowali każdy inny program w naszym systemie, dodatek po instalacji dostaje "status" BHO (Browser Helper Object), jest dostępny jako osobny instalator dla IE x86 i IE x64.

Aby uruchomić okno dodatku po instalacji, należy zrestartować przeglądarkę, potwierdzić komunikat IE o zainstalowaniu nowego dodatku. Ikona samego dodatku pojawia się na pasku statusu, który należy włączyć o ile wcześniej tego nie zrobiliśmy.

Filtry, ich Lista jest dosyć mała (zapewne na razie), składa się głównie z lokalizowanych list Easy List, jednej globalnej (ta działa na stronach Polskich, przynajmniej na większości przeze mnie odwiedzonych w czasie krótkiego testowania), znajdziemy też Fanboys List.

Mamy możliwość dodania strony do białej listy (tak, tak, nie zapominamy dodać dobreprogramy).

Jak wspominałem, wpis jest króciutki, w zamyśle tylko informacyjny, zachęcam do przetestowania dodatku, który możemy pobrać stąd: ABP dla IE

PayFail, wpadka PayPal w Niemczech

E-mail

Dziś w południe jak co dzień sprawdziłem pocztę, jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem maila z PayPal, tytuł wiadomości lekko mnie zaintrygował, (w tłumaczeniu z niemieckiego, wolnym) brzmiał: "Gratulujemy, bon na 500€ znajduje się na Twoim koncie PayPal", pierwsza myśl, reklama...Z ciekawości zalogowałem się na swoje konto (nie użyłem linku z maila), środki na koncie bez zmian, myśl o reklamie powróciła.

Jednak postanowiłem sprawdzić treść wiadomości, w moim przypadku Gmail weryfikuje maile z PayPal, jednoznacznie stwierdził, że wszystko jest w porządku, mail naprawdę pochodzi z PayPal, na 99% nie jest próbą wyłudzenia danych lub przejęcia konta.

Wygrałem 500€

Tak, wygrałem 500€, mogę sobie za nie kupić co tylko chcę, tak wygląda treść maila, nie ma w nim mowy o dodatkowych warunkach do spełnienia, mam mieć na koncie 500€ i koniec, jednak stan konta bez zmian.

Załączam zrzut z maila, w oryginale, kto zna Niemiecki, może zweryfikować treść:

"Nadzieja" dla Windows 8 (powrót do przezroczystości ;)

Jak nam wszystkim wiadomo Microsoft wprowadził kilka rewolucyjnych zmian w Swojej najnowszej odsłonie systemu. Nowe "Menu Sart", liczne pozytywne zmiany "pod maską". Microsoft wprowadzając ekran startowy w zamian Menu Start spróbował zbliżyć wygląd klasycznych okien explorer.exe do wyglądu Modern, okienka straciły przezroczyste ramy, zostały poddane "spłaszczeniu", zrezygnowano z gradientów, elementów 3D interfejsu, cienie okien zostały mocno rozjaśnione lub całkowicie usunięte, ten ruch Microsoftu wywołał sporo kontrowersji, jedni kochają inni nienawidzą, ten wpis nie ma na celu oceny tego stanu rzeczy...

...Społeczność odda to co zabrane

Z racji mojego hobby obserwuję "Społeczność" zajmującą się zmianą wyglądu Windows, robiącą własne "Theme", są to kompozycje wizualne bazujące na aero.msstyles, w większości przypadków całkowicie zmienionych przez autora, proces jest czasochłonny, wymaga minimalnej wiedzy z zakresu obróbki grafiki i narzędzi do edycji .msstyle (Windows Style Builder, Restorator, ResHacker).

W tym miejscu chciałbym zaprezentować zrzut z bardzo interesującego Theme, wykonanego przez

Zapraszamy do Tanga.

Jak donoszą zagraniczne serwisy Microsoft wraz z partnerami OEM rozpoczął aktualizację Windows Phone 7.5 Mango do wersji Tango. Co nowego w Tango? Pierwsza myśl jak się nasuwa to: niewiele...

Odbiorcy końcowi dostaną:

  • Możliwość dołączenia większej ilości załączników MMS.
  • Możliwość eksportu i importu pojedynczych kontaktów na i z karty SIM.
  • Tajemnicze "Inne ulepszenia jakości" (niestety nie udało mi się znaleźć change loga).

Link do źródła: Klik

Troszeczkę ciekawszą sytuację mają Użytkownicy teflonów Nokia, wraz z aktualizacją samego OS otrzymamy kilka ciekawych aktualizacji aplikacji.

Nokia Lumia 710 i Lumia 800:

  • Udostępnianie Internetu dla maksymalnie 5 komputerów lub innych urządzeń.
  • Odwróć aby wyciszyć.

Co nowego w MarketPlace dla Noki:

  • Nokia Drive 2.0 dla Lumi 710, dającej możliwość używania nawigacji bez połączenia internetowego.

Windows 8, w poszukiwaniu zaginionego menu start

Jak wszyscy wiemy w odsłonie nowych okienek nie ma znanego wszystkim menu start, Microsoft postanowił zastąpić je kontrowersyjnym "Ekranem Startowym Metro", jak widać w komentarzach pod newsami na naszym portalu opinie są podzielone, jedni kochają, inni nienawidzą....

Gdzie jest Menu Start?

W Windows 7 menu start znajduje się w pliku Aero.msstyles, który można znaleźć w tej lokalizacji:

C:Windows-> Resources-> Themes-> Folder Aero-> Aero.msstyles

Przy próbie otwarcia tego pliku zmieni nam się obecny styl na Aero, powstaje teraz pytanie, jak otworzyć ten plik tak abyśmy mogli zobaczyć co się w nim znajduje?

Sposoby są co najmniej dwa:

  • Użyć programu Restorator2007 Trial
  • lub Reshacker (oba dostępne w bazie programów naszego portalu.

Użycie powyższych programów pozwala nam na bezproblemowy podgląd zawartości pliku Aero.msstyles, podstawową podmianę, niektórych grafik zawartych w pliku, jednak jest to sposób ograniczony, pliki muszą być tej samej wielkości, zawsze w formacie .png i nie mamy możliwości ustawienia marginesów nowych grafik.