WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITArchiwizacja danych (dla specjalistów IT)ShadowProtect Server Edition

ShadowProtect Server Edition5.2.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ShadowProtect Server Edition to narzędzie do archiwizacji danych przeznaczone dla serwerów, pracujących pod kontrolą systemu Windows. Charakteryzuje się ono dużą szybkością pracy, pozwalając sprawnie odzyskiwać dane po nagłej awarii.

Program umożliwia tworzenie pełnych backupów dysków, które poza danymi zawierają także wszystkie zainstalowane na komputerze aplikacje, gry oraz system operacyjny. Użytkownik posiada możliwość odzyskiwania z kopii zapasowych jedynie wybranych plików i folderów, a w przypadku poważniejszej awarii także całej zawartości dysku - w tym również na innej stacji roboczej niż ta, na której wykonany został oryginalny backup. Kopie przyrostowe danych tworzone mogą być zgodnie z ustalonym harmonogramem (nawet co 15 minut) oraz przy użyciu połączenia WIFI lub 3G. W narzędziu nie zabrakło funkcji zabezpieczania backupów przy użyciu 3 różnych algorytmów szyfrujących.

ShadowProtect Server Edition bazuje na technologii Microsoft VSS, która pozwala na wykonywanie kopii zapasowych baz MS SQL czy MS Exchange bez konieczności ich zatrzymywania. W tym celu narzędzie wykonuje migawkę systemu, z której możliwe jest wykonanie backupu. Program wykorzystuje własny sterownik VSS, który jest jedynym na rynku sterownikiem VSS certyfikowanym przez Microsoft co gwarantuje, że migawka (snapshot) z którego backup jest tworzony, wykonywana jest bardzo szybko i stabilnie.

Narzędze pozwala na odtworzenie wiernej kopii uszkodzonego komputera czy serwera na nowym sprzęcie (tzw. bare-metal restore). Po uruchomieniu nowego komputera z płyty ratunkowej ShadowProtect Recovery CD i wskazaniu backupu, który ma być odtworzony, wszystko dzieje się niemal automatycznie. Co niezwykle ważne, sprzęt na którym odtwarzany jest z backupu obraz serwera po awarii, może być zupełnie inny niż ten, na którym pierwotnie działał serwer (tzw. Hardware Independent RestoreTM). Ponadto ShadowProtect Server Edition posiada unikalną technologię HeadStart RestoreTM, która pozwala na odtwarzanie backupu na maszynie wirtualnej, w tym samym czasie, w którym backupowany serwer pracuje i tworzone są kolejne backupy przyrostowe.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.33 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań331
Data aktualizacji5 lut 2015
Rozmiar pliku119.38 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)