SI w Photoshopie CC sama zaznaczy główny obiekt na zdjęciu

Strona głównaSI w Photoshopie CC sama zaznaczy główny obiekt na zdjęciu
29.11.2017 10:47

Adobe kontynuuje eksperymenty z maszynowym uczeniem, które pomoże fotografom wycisnąć jeszcze więcej ze zdjęć. W przygotowaniu jest kolejne „inteligentne” zaznaczanie – tym razem sztuczna inteligencja sama zdecyduje, co jest głównym obiektem (tematem) zdjęcia i automatycznie zaznaczy ten obszar.

Adobe zaprezentował podgląd nowej funkcji „zaznacz obiekt”, nad którą pracuje i która pojawi się niebawem w Photoshopie CC. U jej podstaw leży Adobe Sensei – sztuczna inteligencja, przez lata uczona na podstawie obrazów, kampanii marketongowych, dokumentów i zachowania użytkowników narzędzi Adobe. SI uczy się rozpoznawać znaczenie obrazów, nastroje dokumentów, a na tej podstawie dobierać grupy docelowe, słowa kluczowe obrazów i przewidywać działania artystów w programach Creative Cloud.

W tym przypadku SI rozpoznaje, co jest tematem zdjęcia i na tej podstawie przygotowuje maskę zaznaczenia. Od strony użytkownika ma wystarczyć tylko jedno kliknięcie.

Photoshop Sneak Peek: Select Subject in Photoshop CC

Oczywiście nie możemy jeszcze spodziewać się, że Adobe Sensei bezbłędnie rozpozna wszystkie fragmenty głównego tematu zdjęcia i możliwe, że nigdy nie będzie robić tego w 100% trafnie. Niemniej jednak prezentowana na filmie funkcja już teraz działa bardzo dobrze i generuje dobrą maskę „na początek”. Fotograf może skupić się na dopracowaniu szczegółów pominiętych przez SI, co oszczędza sporo pracy z lassem, malowaniem zaznaczeń i różdżką. Co ważne, SI dobrze radzi sobie z takimi problematycznymi detalami, jak włosy, sierść i tkaniny.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)