Się gra, się ma, czyli którymi grami warto się interesować dla pieniędzy i nagród

Się gra, się ma, czyli którymi grami warto się interesować dla pieniędzy i nagród27.02.2016 12:32
Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive

Finały Intel Extreme Masters w Katowicach rozpalają zmysły nie tylko z uwagi na liczne atrakcje oczekujące na zwiedzających podczas trwającej trzy dni imprezy, ale też pulę nagród pieniężnych. W tym roku chodzi o pół miliona dolarów w głównych tytułach turniejowych. Niejeden chciałby tak móc sobie grać, a przy okazji dostawać za to grube tysiące zielonych. Od czego jednak zacząć? Oto nasze propozycje gier e-sportowych, którymi najbardziej się opłaca zainteresować dla celów zarobkowych.

  • Counter-Strike: Global Offensive
  • League of Legends
[1/2]
Counter-Strike: Global Offensive

Na pierwszy ogień idą oczywiście oficjalne gry IEM, a więc Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends oraz StarCraft II. W ostatnim przypadku dominują oczywiście Koreańczycy, wychowani jeszcze na pierwszej odsłonie kosmicznej strategii, a nawet Warcraftach. Dorównać im będzie bardzo trudno, ale w pozostałych grach można spokojnie próbować jeszcze gonić czołówkę światową, chociaż nie będzie to najłatwiejszym zadaniem. Zwróćcie uwagę zwłaszcza na LoL-a, bo to dzieło udostępniane jest zupełnie bezpłatnie. Spróbować nic więc nie kosztuje. StarCraft II też ma darmową wersję podstawową do przetestowania.

  • Heroes of the Storm
  • World of Tanks
[1/2]
Heroes of the Storm

W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na także bezpłatne projekty firmy Blizzard, karciankę Hearthstone: Heroes of Warcraft oraz MOBA Heroes of the Storm, które mocno promowane są poza scenami głównymi Intel Extreme Masters. Nurt walk na arenach reprezentują też coraz popularniejsze Dota 2 w wydaniu Reborn z bardziej nastawioną na akcję grą Smite. Patrząc na darmowe strzelanki sieciowe, warto zastanowić się nad zostaniem czołgistą w World of Tanks lub konkurencyjnym Armored Warfare. To popularne tytuły na zawodach organizowanych z najróżniejszych okazji.

  • FIFA 16
  • Vainglory
[1/2]
FIFA 16

Komputerowi fani strzelanek FPP nie powinni zapominać o najnowszych odsłonach serii Call of Duty od Activision, przy czym ostatnio większy nacisk położono na rozwój sceny turniejowej na konsolach PlayStation 4. Posiadacze Xboksa One mają swoje Halo 5: Guardians z osobnym turniejem z milionem dolarów w puli. Na mniejszą skalę, ale zawsze w cenie będą popisy w grach takich jak FIFA (16 ma demo) czy Pro Evolution Soccer (też dostaliśmy demko, a nawet darmową edycję myClub). To standard imprezowy. Z wschodzących gwiazd warto przyjrzeć się na razie tylko testowanemu Shards of War, tabletowemu Vainglory, a także dopiero nadchodzącej strzelance Overwatch, oczywiście Blizzarda. Pojawi się ona w sklepach w pudełku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (26)