Sieć 5G od przyszłego roku w laptopach. Intel ma już działający prototyp

Sieć 5G od przyszłego roku w laptopach. Intel ma już działający prototyp22.02.2018 20:24
Człowiek piszący na laptopie z depositphotos
Człowiek piszący na laptopie z depositphotos

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy naprawdę blisko kolejnej rewolucji w zakresie możliwości mobilnego Internetu, a to dzięki coraz śmielszym planom związanym z wdrażaniem sieci 5 generacji. Intel ogłosił właśnie, że już na zbliżających się targach Mobile Word Congress w Barcelonie, które rozpoczynają się 26 lutego, zaprezentuje rozwiązania, które nadadzą rytm dalszym pracom w tym zakresie.

Intel sugeruje, że już w drugiej połowie przyszłego roku w obsługę sieci 5G wyposażane będą laptopy. Jak nietrudno się domyślić, przed producentami postawione jest więc duże wyzwanie, ale już teraz powstają urządzenia i zacieśniają się nowe partnerstwa, które sugerować mogą sukcesy kolejnych implementacji w przyszłości.

Intel wspomina o rozpoczęciu współpracy z Dellem, HP, Lenovo i Microsoftem oraz zapowiada, że na tegorocznym MWC zaprezentuje pierwszy działający już prototyp hybrydy, która działa z wykorzystaniem radia 5G i procesora i5 ósmej generacji. Partnerzy stworzą natomiast inne komputery, które wykorzystywać będą modem Intel XMM 8060. Na tym jednak nie koniec. Na MWC Intel zaprezentuje także, tym razem dzięki współpracy z Huawei, jakie możliwości współdziałania dostępne są dzięki zastosowaniu radia 5G NR. To będzie pierwszy tego typu pokaz.

Jak widać, Intel nakreśla więc wyraźną ścieżkę, którą w najbliższym czasie chce podążać, a jest ona mocno związana z rozwojem 5G i dążeniem do połączenia w szybką sieć jak największej liczby urządzeń. To tematyka, która siłą rzeczy związana jest także ze sprzętem w ramach Internetu Rzeczy, a na tym polu spotykamy się także z innymi ciekawymi rozwiązaniami, w tym planami integracji kart SIM z procesorami ARM. Możliwe więc, że IoT będzie dziedziną, która zacznie w najbliższych latach rozwijać się dużo szybciej, niż obecnie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)