Sinofsky dostanie od Microsoftu 14 milionów, nie będzie pracował u konkurencji do końca roku

Sinofsky dostanie od Microsoftu 14 milionów, nie będzie pracował u konkurencji do końca roku

04.07.2013 11:42

Odejście Stevena Sinofsky'ego z Microsoftu, po ponad dwóch dekadach pracy, było dla wielu zaskoczeniem. Nieoficjalnie mówi się, że były szef działu odpowiedzialnego za system Windows odszedł, gdyż miał ambicje zasiąść na stołku Steve'a Ballmera. Jednak rozstanie przebiegło pokojowo. Ballmer podziękował mu za ponad 20 lat pracy, Sinofsky wypowiadał się o firmie w samych superlatywach, a jego następczyni, Julie Larson-Green, uważa, że myślą podobnie i niewiele się pod jej kierownictwem zmieni.

Obraz

Sinofsky pożegnał się z Microsoftem w listopadzie ubiegłego roku, ale dopiero teraz firma upubliczniła informacje na temat jego odprawy. Za kierowanie rozwojem systemów Windows 7 i Windows 8 należy mu się pełna wartość akcji, które otrzymał przed 2013, rokiem oraz połowa wartości akcji, które uzyskał w 2013 roku fiskalnym. W sumie dostanie 418361 akcji, co obecnie przekłada się na 14,2 miliona dolarów. Ta kwota będzie wypłacana w ratach do sierpnia 2016 roku.

W zamian Sinofsky zgodził się nie podejmować pracy u konkurencji do 31 grudnia 2013. Póki co, były szef działu Windows zajmuje się prowadzeniem wykładów na Uniwersytecie Harvarda oraz rozwijaniem ciekawego bloga — Learning by Shipping, gdzie pisze o swoich doświadczeniach zawodowych. Można tam sporo dowiedzieć się o zarządzaniu projektami technologicznymi i wydawaniu związanych z technologią produktów na rynek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)