Skacz jak Stoch! Zagraj w jedną z gier o skokach narciarskich

Skacz jak Stoch! Zagraj w jedną z gier o skokach narciarskich

Skacz jak Stoch! Zagraj w jedną z gier o skokach narciarskich
09.01.2017 16:37

Po sukcesach w Turnieju Czterech Skoczni kto nie chce skakać jak Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot? Oczekiwanie na zawody w Wiśle i Zakopanem umilą gry, których motywem przewodnim jest ten lubiany przez Polaków sport. To świetny pretekst by przypomnieć sobie Deluxe Ski Jump na DOSBoksie albo zagrać w coś zupełnie nowego.

Ski Jump

Ski Jump to bardzo dobry symulator skoków narciarskich w 3D. Można tu skakać na 55 skoczniach różnej długości, od K50 do K250. Skakanie w Ski Jump wymaga dużo precyzji, ale czułość kontrolek można regulować. Dotknięcie ekranu rozpoczyna zjazd, dotknięcie dwoma palcami na raz sygnalizuje wybicie, a by utrzymać skoczka w powietrzu jak najdłużej, trzeba przesuwać palec w górę i w dół po ekranie, by korygować jego pozycję. Ponowne dotknięcie ekranu dwoma palcami pozwala elegancko wylądować.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Ski Jump można grać samemu i przejść Puchar Świata, Puchar Lotów lub Turniej 4 Skoczni, albo zmierzyć się z innymi graczami online. Można też skoczyć na wybranej skoczni w ramach treningu. Po każdym skoku można zobaczyć tabelę wyników. Kolejne skoki podnoszą poziom postaci. Gra daje możliwość zmiany wyglądu skoczka. Wraz ze zmianą stroju i wyposażenia nieznacznie zmieniają się jego możliwości podczas skoku.

Gra Ski Jump jest dostepna na Androida i iOS-a.

Planica

Planica to słoweńska gra o skokach narciarskich, inspirowana wydarzeniami z doliny o tej nazwie. W Planicę można grać samemu, w maksymalnie 4 osoby, podając sobie urządzenie, a także biorąc udział w turniejach online. Tryb turniejowy wymaga rejestracji, jest na razie w fazie testowej i może sprawiać problemy, ale gra lokalna przebiega bez zarzutu. Do tego gra ma świetną oprawę dźwiękową.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Sterowanie w grze jest intuicyjne, ale nie każdy skok będzie udany, mimo że do zabawy wystarczy jeden palec. W odpowiednim miejscu przed końcem skoczni trzeba dotknąć ekran, by się wybić. W locie będzie potrzebne dostosowanie pozycji. Puszczając ekran można bezpiecznie wylądować. Wszystkie akcje wymagają wyczucia czasu, przez to nie można uznać tej gry za łatwą.

Aplikacja daje też możliwość zmiany stroju i wyposażenia narciarza. Elementy ubioru można kupić za monety zarobione w grze. Najlepsze skoki można udostępnić w postaci filmów na Facebooku i Twitterze, także nagrywając do nich komentarz.

Planica jest dostepna na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)