Skalowalne powłoki Microsoftu i Google. Dwa projekty Andromeda to nie przypadek?

Skalowalne powłoki Microsoftu i Google. Dwa projekty Andromeda to nie przypadek?

Skalowalne powłoki Microsoftu i Google. Dwa projekty Andromeda to nie przypadek?
06.02.2017 19:19, aktualizacja: 06.02.2017 20:58

Projekt Andromeda – rewolucja wśród systemów Google, jaką Hiroshi Lockheimer zapowiedział we wrześniu – ma na celu zintegrowanie mobilnego i stacjonarnego systemu Google, a więc Androida i Chrome OS-a. Mimo że szczegóły przedsięwzięcia pozostają mgliste, to za pierwszy krok można uznać dostępność aplikacji z Androida na Chrome OS-ie. Co ciekawe, taką samą nazwę nosi analogiczny projekt Microsoftu.

Nie brakuje głosów, że zbieżność nie jest bynajmniej przypadkowa. Od momentu ogłoszenia (coraz szerszej) dostępności Google Play na chromebookach, nie możemy niestety narzekać na przesyt informacji o integracji obu systemów Google. Niemniej według częstego źródła przecieków o Microsofcie, WalkingCata, przedsięwzięcie Google ma być dokładnym odpowiednikiem projektu Andromeda, realizowanego przez Microsoft.

So Google's rumored Andromeda is a hybrid OS designed for hybrid devices, and MS Andromeda is the same thing, hard to believe its coincident

— WalkingCat (@h0x0d) 6 lutego 2017A za tym kryć ma się opisywana przez nas wcześniej uniwersalna powłoka Windowsa we wszystkich odsłonach. Priorytetem ma być skalowalność windowsowej powłoki i błyskawicznie dostosowywanie się do wyświetlaczy różnej klasy urządzeń. Oczywiście mogłoby to znaleźć zastosowanie także w podłączaniu smartfonu do peryferyjnych urządzeń peceta – tego, czym Continuum powinno być od samego początku.

WalkingCat nie omieszkał nawet podzielić się podejrzeniami, że oba projekty mogą być z sobą jakoś powiązane. Sugeruje on o zbieżności nie tylko nazw, ale także celów, że trudno uwierzyć, że jest to przypadek. Trzeba zatem przyznać, że enigmatyczny Projekt Andromeda zapowiada się coraz ciekawiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)