Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

NoVirusThanks

NoVirusThanks to strona internetowa, z której możemy pobrać oprogramowanie zabezpieczające nasz komputer przed wszelakim złośliwym oprogramowaniem. Dodatkowo witryna oferuje nam darmowe usługi online za pomocą, których możemy przeskanować podejrzane pliki a także nasz numer IP, domenę lub subdomenę pod kątem malware.

Darmowe programy zabezpieczające do pobrania to:

Hijack Hunter - szczegółowy raport na temat naszego systemu: uruchomione procesy, rejestr, usługi, sterowniki, moduły itp. są generowane do pliku tekstowego.

NoVirusThanks Malware Remover - skaner na żądanie w poszukiwaniu wirusów, trojanów, robaków internetowych, programów szpiegujących i pozostałego malware.

Threat Killer - za pomocą tego programu usuniemy uporczywe pliki z systemu zainstalowane przez tzw. rootkits, klucze rejestru i wartości oraz zainfekowane całe katalogi.

NoVirusThanks Uploader - jest aplikacją zaprojektowaną by można było bezpośrednio wysłać podejrzane pliki z naszego komputera na serwer producenta projektu do szczegółowej analizy w zaawansowanym skanerze antywirusowym.

Websites Cop - monitorowanie stron internetowych i plików tam umieszczonych przed zainfekowaniem złośliwym oprogramowaniem i informowanie nas w czasie rzeczywistym (wysyłanie wiadomości email). W przypadku zmodyfikowania np. kodu HTML są natychmiast i automatycznie naprawiane oryginalnymi plikami.

Web Browsers Traces Eraser - szybkie i łatwe usuwanie śladów naszej aktywności w Internecie. Program obsługuje wszystkie najpopularniejsze przeglądarki.

Zeus Trojan Remover - ochrona przed cyberprzestępcami próbującymi wykraść nasze bankowe informacje, numery kart kredytowych itp. przez rejestrację uderzeń w klawiaturę komputera.

Pozostałe funkcjonalne programy:

Fast Folder Eraser - szybkie usuwanie folderów z dużą ilością plików bezpośrednio z naszego komputera, czyli nie wysyłając do kosza, ale niszczone są bezpowrotnie.

MD5 Checksum Tool - narzędzie przeznaczone do weryfikacji sum kontrolnych.

Square Privacy Cleaner - bardzo dokładne czyszczenie komputera z niechcianych pozostałości za pomocą prostych kliknięć.

Usługi:

IP Address Reputation Scanner - skanowanie adresów IP pod kątem złośliwego oprogramowania.

Multi-Engine Antivirus Scanner - analiza online podejrzanych plików.

Web Reputation & URL Scanner - sprawdzanie bezpieczeństwa naszych domen i subdomen.

Przykładowe zrzuty programów

Hijack Hunter

NoVirusThanks Malware Remover
Square Privacy Cleaner
 

Komentarze

0 nowych
  #1 12.11.2010 18:37

Są dostępne jakieś wiarygodne testy skuteczności tego programiku? Bo jeżeli nie to jest on mało przydatny.

Chillout   8 #2 13.11.2010 09:37

Tylko siedzieć i skanować w wekeendy. Co za frajda.

skandyn   10 #3 13.11.2010 11:22

@kwirynus

Ogólnie darmowe programy i usługi są według mnie godne zwrócenia uwagi. Niektóre z nich bardzo mi się przydały np. programy: MD5 Checksum Tool, NoVirusThanks Malware Remover i usługa: Web Reputation & URL Scanner.

Pozdrawiam.

webnull   9 #4 13.11.2010 14:12

Dokładnie, co za frajda, skanować windowsa cały weekend (ironia).

  #5 15.11.2010 11:51

Sprzątać cały weekend ?? Cóż jeśli dobrze sie przyłożyć to sprzątanie windowsa tyle zajmie. Skanowanie AV może trwać od 40min do kilku godzin, skanowanie na malware np S&D od 30min do kilku godzin zależnie od opcji, pomocne Anty-rootkit dodatkowo z godzinę. Do tego dochodzą: oczyszczenie dysku np: odkurzaczem, CCleaner, itp. następna godzina... DEFRAGMENTACJA od godziny do całego dnia zależnie od stanu defragmentacji i innych parametrów sprzętowych...

... ale serio kto robi to chociaż raz w miesiącu ??

ba-dyl   2 #6 19.11.2010 14:00

A dlaczego nie ma w tym spisie programow typu ComboFIX, Dr.WebCUREIT, o GMERze i Spybocie nie wspomne

METYS   2 #7 22.01.2011 21:25

A gdzie darmowy Privacy Cleaner takiej firmy jak ONLINE SOLUTIONS.RU