Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

PHP Gallery

Webmastering ciąg dalszy. Tym razem chciałbym opisać jak można zrobić galerie internetową na zasadzie kopiuj/wklej bez jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. Do tego celu wykorzystamy wyłącznie jeden plik napisany w języku skryptowym PHP.

Plik pobieramy na stronie projektu Single File PHP Galery a następnie wgrywamy na serwer do katalogu z naszymi zdjęciami lub katalogu z podkatalogami, czyli różnymi tematycznie obrazkami np. Samochody, Motocykle, Krajobrazy itp. Skrypt natomiast wykona całą resztę mozolnej pracy za nas. Przygotuje nasze fotki w odpowiedni sposób automatycznie wykonując miniatury z naszych oryginalnych zdjęć.

reklama

Widok miniaturek

Widok w oknie

Przykładowa galeria click

Szybko, łatwo i przyjemnie tak krótko można podsumować wykonanie bardzo fajnej i funkcjonalnej galerii za pomocą skryptu PHP. Automatycznie wygenerowane zdjęcia do wymaganego rozmiaru w naszej internetowej galerii i w każdej chwili możemy dołączyć nowe obrazki a skrypt niczym robot wykona za nas całą robotę.

Pozdrawiam.

 

Komentarze