Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

PHP Gallery

Webmastering ciąg dalszy. Tym razem chciałbym opisać jak można zrobić galerie internetową na zasadzie kopiuj/wklej bez jakiejkolwiek wiedzy programistycznej. Do tego celu wykorzystamy wyłącznie jeden plik napisany w języku skryptowym PHP.

Plik pobieramy na stronie projektu Single File PHP Galery a następnie wgrywamy na serwer do katalogu z naszymi zdjęciami lub katalogu z podkatalogami, czyli różnymi tematycznie obrazkami np. Samochody, Motocykle, Krajobrazy itp. Skrypt natomiast wykona całą resztę mozolnej pracy za nas. Przygotuje nasze fotki w odpowiedni sposób automatycznie wykonując miniatury z naszych oryginalnych zdjęć.

Widok miniaturek

Widok w oknie

Przykładowa galeria click

Szybko, łatwo i przyjemnie tak krótko można podsumować wykonanie bardzo fajnej i funkcjonalnej galerii za pomocą skryptu PHP. Automatycznie wygenerowane zdjęcia do wymaganego rozmiaru w naszej internetowej galerii i w każdej chwili możemy dołączyć nowe obrazki a skrypt niczym robot wykona za nas całą robotę.

Pozdrawiam.

 

Komentarze

0 nowych
Zulowski   9 #1 27.09.2010 10:12

Mógłbyś przytoczyć licencję, o ile kojarzę dobrze, to nie można nawet zmienić title strony ;p

skandyn   10 #2 27.09.2010 10:28

@Zulowski

Licencja w wolnym tłumaczeniu:
„Dla prywatnego nie handlowego użycia Pojedyncza Galeria Pliku PHP może zostać użyta bezpłatnie.”

Poza tym nie widzę potrzeby dodatkowo tytułować stronę galerii a także cokolwiek modyfikować.

Pozdrawiam.

Zulowski   9 #3 27.09.2010 11:06

Wydawało mi się, że nie można nic zmieniać, a wykorzystywać bezpłatnie tylko w niezmienionej formie, spytałem Ciebie, bo skoro robisz wpis, to pewnie się tym zajmiesz, sam z tej galerii korzystam od dawna, ale też nie za bardzo wnikałem w licencję.

skandyn   10 #4 27.09.2010 13:13

@Zulowski

Według mnie galeria tak wygląda dobrze. Patrząc na to z drugiej strony to troszeczkę nie ładnie by było np. usuwać stopkę do strony autora projektu.

Pozdrawiam.

ziggurad   13 #5 30.09.2010 15:47

Ja bym chętnie pousuwał kilka rzeczy... :P