Sklep Gearbest nie działa. Nieoficjalnie: właściciel ogłosi upadłość

Sklep Gearbest nie działa. Nieoficjalnie: właściciel ogłosi upadłość

Gearbest nie działa
Gearbest nie działa
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
10.09.2021 12:11

Chiński sklep Gearbest, przez lata będący konkurencją choćby dla AlliExpress, od paru dni nie jest osiągalny w sieci. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć - jego dni dobiegły końca. Właściciel lada dzień ogłosi upadłość.

Niedostępny Gearbest to konsekwencja problemów finansowych firmy Global Top E-Commerce Co., Ltd. będącej właścicielem sklepu. Jak podaje CNX Software, przez kilka ostatnich lat odnotowywała wyłącznie straty i obecnie jest na początku drogi do ogłoszenia bankructwa. To samo udało nam się także potwierdzić nieoficjalnie. Podobno wszyscy pracownicy Gearbest zostali już zwolnieni.

Jak wynika z informacji, do których udało nam się dotrzeć, problemy sklepu można było zauważyć już na początku 2021 roku. Gearbest zatrudniał ponad 3 tys. osób w 2017 i 2018 roku, zaś na początku bieżącego roku - jedynie 500. Być może część użytkowników zwątpiła w jakość usług sklepu po tym, gdy w 2019 roku okazało się, że dane klientów nie są zabezpieczone na serwerach.

Opisywana sytuacja nie jest zapewne dobrą wiadomością dla wszystkich klientów, którzy w ostatnim czasie korzystali z Gearbest. Można zakładać, że zwroty czy realizacja gwarancji po ogłoszeniu upadłości firmy nie będą już możliwe. Zaznaczamy jednak, że oficjalnie firma nie ogłosiła jeszcze bankructwa. Będziemy śledzić ten wątek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)