AndroidEdukacja i naukaFizyka i astronomiaSky Map
Sky Map ikona

Sky Map

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Sky Map to aplikacja przeznaczona dla miłośników obserwacji nieba. Zapewnia nam aktualny podgląd na mapę gwiazd niezależnie od pory dnia i pogody.

Dane są podawane w oparciu o naszą lokalizację oraz położenie urządzenia. Dzięki temu widok z ekranu telefonu możemy porównać z rzeczywistym widokiem na niebie. Sky Map posiada dodatkowy tryb nocy, który ułatwia korzystanie z aplikacji po zachodzie słońca.

W menu programu możemy wybrać jakie informacje będą widoczne na podglądzie. Wśród nich są między innymi: gwiazdy, gwiazdozbiory, planety, horyzont czy też katalog Messiera. W przeglądaniu mapy nieba pomaga również wyszukiwarka. Nie wskazuje ona bezpośrednio wybranego obiektu, a jedynie w którą stronę mamy obracać telefon, aby go ujrzeć.

Ciekawie prezentuje się podróż w czasie pozwalająca sprawdzić układ gwiazd dla wybranej przez nas dat, zarówno przeszłych jak i przyszłych. Niestety w aplikacji nie znajdziemy żadnych informacji o obserwowanych gwiazdach i planetach. Dodatkowo interfejs programu pamięta czasu Android 1.5, nie tylko nie pasuje do nowych wersji systemu, ale również prezentuje się przeciętnie przy wyższych rozdzielczościach i większych ekranach. To jednak tylko aspekty graficzne. Pod względem możliwości Sky Map to jedna z lepszych propozycji w swojej kategorii. Tym bardziej, że dostępna jest za darmo i nie zawiera reklam.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentSky Map Devs
Liczba pobrań14 831
Data aktualizacji1 maj 2024
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Sky Map ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)