WindowsGryPlatformoweSkylands

Skylands

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Skylands to dopracowana pod względem graficznym przygodowa platformówka stworzona przez grupę pięciu utalentowanych studentów z Barcelony.

W grze wcielamy się w przypominającą ptaka bohaterkę o imieniu Ura, której głównym zadaniem jest dotarcie do zaginionego brata. W tym celu wybiera się ona w podróż do tajemniczej wieży stawiając po drodze czoła licznym przeszkodom, utrudnieniom i przeciwnościom losu.

Tytuł prezentuje urozmaiconą rozgrywkę, gdyż poza zwyczajnym skakaniem po platformach, windach czy skałkach, napotkamy w nim szereg łamigłówek i prostych zagadek logicznych, które trzeba będzie rozwiązać mocą ruchu powietrza. W czasie gry przyjdzie nam między innymi dmuchać na wiatraki, by te wprawione w ruch mogły odsłonić drogę do dalszych etapów czy umiejętnie wykorzystywać specjalne fale wiatru umożliwiające ominięcie kłopotliwych ścian, zbiorów kamieni czy innych przeszkód.

Gra podzielona została na sekcje o rosnącym stopniu trudności, ale w późniejszym czasie z pomocą przybędzie zaprzyjaźniony kamienny golem, który w razie potrzeby udzieli odpowiedniej podpowiedzi. W tytule warto pochwalić nie tylko grafikę (spore pole widzenia, możliwość dostrzeżenia miejsc zarówno przebytych jak i tych nadchodzących), ale również muzykę, bowiem w tle meandry fabuły wyjaśnia dodatkowo wyśpiewywana kobiecym głosem pieśń.

Skylands to bez wątpienia nieprzeciętna i wciągająca gra. Dodatkowo dzięki bardzo dobrej oprawie audiowizualnej, a także specyficznemu i osobliwemu klimatowi, z pewnością przypadnie ona do gustu nie tylko fanom gier platformowych.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.52 oceny
Twoja ocena
ProducentDopamine Shot
Liczba pobrań2 280
Data aktualizacji10 maj 2013
Rozmiar pliku145.52 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)