Skype dla Linuksa jeszcze oddycha

Skype dla Linuksa jeszcze oddycha

15.11.2012 10:55

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Po tym, jak Microsoft przejął Skype, już wiele osób zdążyło postawić krzyżyk na komunikatorze dla Linuksa. Jednak jeszcze programu od respiratora nie odcięli i dziś ukazała się stabilna wersja 4.1 komunikatora dla systemu z pingwinkiem.

Nowości jest jednak niewiele. Nowe okno rozmów pozwala nieco lepiej się zorientować w prowadzonych dyskusjach, a żeby dogonić wersje na inne platformy, Skype dla Linuksa dorobił się możliwości rozmawiania z użytkownikami usług Microsoftu. Tak więc teraz połączymy się nie tylko z kontaktami Skype, ale także znajomymi z Windows Live Messengera, Hotmaila i Outlook.com. Przy pierwszym logowaniu przywita nas kreator łączenia kont, potem wszystko odbywa się już po staremu.

Obraz

Widać niestety, że rozwijanie tego programu jest nisko na liście priorytetów Microsoftu i tylko niezbędne zmiany będą do niego trafiać. Możliwość połączenia się z kontami w usługach Microsoftu jest konieczna, gdyż w planie jest scalenie ich z kontami Skype i odesłanie Windows Live Messengera na emeryturę.

Skype dla Linuksa w wersji 4.1 można pobrać z naszej bazy programów w dziale Programy → Internet i Komunikacja → Komunikatory internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)