Skype ma się czego obawiać. Duo obsłuży także połączenia głosowe

Strona głównaSkype ma się czego obawiać. Duo obsłuży także połączenia głosowe
18.08.2016 13:25
Skype ma się czego obawiać. Duo obsłuży także połączenia głosowe

Wczoraj pisaliśmy o dostępności nowego komunikatora Google, Duo. Mimo że wciąż nie trafił on do oficjalnej dystrybucji w sklepie Play, to wiemy już więcej o jego przyszłości. A ta maluje się ciekawie, gdyż Duo może wyrosnąć na poważną konkurencję także dla Skype’a.

I nie chodzi tutaj o zbiorczą funkcjonalność Duo i niedostępnego wciąż Allo – w tym przypadku nowe aplikacje Google mogą stanowić przede wszystkim alternatywę dla propozycji Facebooka i Apple. Jak jednak donosi Android Police, wkrótce oprócz rozmów wideo, Duo będzie także umożliwiało połączenia audio.

350187427836749761

Jeśli wziąć pod uwagę, że Duo obsługuje (stające się w zasadzie standardem w komunikatorach) szyfrowanie end-to-end, to pozycja Skype’a, który przecież na systemach mobilnych daleki jest od bycia hitem, może zostać poważnie zachwiana. Efektu dopełnić może premiera Allo.

Nie bez znaczenia pozostaje także prostota, z jaką można rozpocząć korzystanie z aplikacji (wystarczy podanie numeru telefonu), co może zachęcić mniej zaawansowanych i starszych użytkowników smartfonów, którzy znacznie chętniej korzystają z wideorozmów niż komunikacji tekstowej. Duo w wersji na 32 i 64-bitowe ARM-y można znaleźć już w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)