Skype przeniesie się w chmury

Skype przeniesie się w chmury

06.12.2010 11:26

Skype przygotowuje na przyszły rok spore zmiany w oferowanych usługach. Część z nich zapewne zostanie przeniesionych w chmurę obliczeniową.

Popularny komunikator Skype najprawdopodobniej zostanie przeniesiony w chmury. Tak można wnioskować na podstawie lektury ogłoszeń o pracę zamieszczonych na stronach Skype. Poszukiwani są programiści, którzy pomogą w rozwoju nowych, a także istniejących już usług, obejmujących między innymi połączenia głosowe, wideo, chat i inne formy obecności w Sieci. Możliwe, że komunikator zostanie zintegrowany z takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook czy LinkedIn. Firma w ten sposób chce konkurować z Google Voice, który jakiś czas temu zyskał integrację z Google Apps.

Według serwisu TechCrunch, nowe usługi powinny pojawić się w pierwszym kwartale 2011 roku. Skype miałby być zintegrowany z licznymi serwisami, wprowadzono by także rozszerzenia dla komunikatora. Pojawiłyby się również nowe, płatne usługi, na których mogłyby zarabiać także zewnętrzne firmy. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Skype udostępnił pakiet SDK dla deweloperów. Jego zadaniem było pomóc niezależnym firmom w integracji komunikatora z innymi usługami czy urządzeniami.

Najnowsza wersja komuniktora Skype dostępna jest do pobrania z naszego serwisu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)