Skype – wideorozmowy zawsze na wierzchu dzięki Compact Overlay

Skype – wideorozmowy zawsze na wierzchu dzięki Compact Overlay07.03.2017 12:39
Skype – wideorozmowy zawsze na wierzchu dzięki Compact Overlay

Zgodnie z zapowiedziami, Microsoft wyłączył starsze wersje Skype'a na Windowsie i macOS-ie 1 marca. Tymczasem Skype Alpha na Linuksa wszedł w fazę beta i oferuje teraz także wideorozmowy i połączenia telefoniczne. Ma to poskutkować nie tylko migracją z p2p na chmurę, ale także szybszej implementacji nowej funkcji.

W przypadku Windowsa, dostęp do nowości w pierwszej kolejności otrzymują uczestnicy programu Windows Insider, gdyż tam na wyłączność testować można Skype Preview. Właśnie pojawiła się tam przydatna nowość: kompatybilność Skype'a z Compact Overlay – funkcją, jaka pojawi się w Windowsie 10 wraz z Creators Update, a która pozwala na umieszczanie aplikacji UWP w oknie widocznym w rogu ekranu nad innymi aplikacjami.

So... you know how we mentioned #SkypePreview would be implementing CompactOverlay (aka Picture-in-Picture)? Guess what! ???? #WindowsInsiders pic.twitter.com/oPpUJr2mnw

— Jen Gentleman ?? (@JenMsft) 5 marca 2017W przypadku Skype'a, funkcja ta będzie rzeczywiście całkiem przydatna. Dzięki niej, podczas wideorozmowy, będzie można umieścić okno rozmowy nad innymi. Bez problemu będzie można zatem jednocześnie rozmawiać i kontynuować pracę, czy odnaleźć pożądaną informację w Sieci. Funkcja dostępna jest już w Skype Preview w wersji 11.12.96.0. Testować można ją na najnowszej kompilacji testowej Windowsa 10 z kanału Fast Ring, a zatem 15048.

Skype jest kolejną, po odtwarzaczu Filmy & TV, aplikacją, którą można wyświetlacz w oknie, dzięki Compact Overlay. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z nadejściem Creators Update, liczba ta będzie większa. Aktualizacja pojawić ma się już pod koniec miesiąca. Tymczasem najnowsze stabilne wersje Skype'a znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)